Michal Búlik testoval v španielskej Cartagene

Richard Karnok 2

Juniorský reprezentant SR v pretekoch motocyklov na okruhoch, Michal Búlik, pokračoval v príprave predsezónnym testom na španielskom okruhu Cartagena.

Michal a jeho nový tím FAU55 RACING zahájili testovací program pred nadchádzajúcou sezónou dvojdňovým tréningom na okruhu v španielskom regióne Murcia. Trať je svojim technickým profilom a príjemným podnebím výbornou voľbou a je vychytenou tréningovou destináciou pre mnohé tímy z celej Európy i Anglicka.

Španielsky tím vicemajstra sveta Héctora Faubela, v ktorom sa Michal v roku 2018 predstaví, trénoval s dvomi jazdcami. Michal Búlik bude štartovať v medzinárodných majstrovstvách Španielska – RFME CEV v triede Moto4 a Angličan Joshua Whatley sa predstaví v seriáli European Talent Cup v rámci šampionátu FIM CEV Repsol.

Michal jazdil v Cartagene prvýkrát a prvé jazdy využil hlavne na naučenie sa trate a adaptácii na nový motocykel. Pokračoval vo vylepšovaní jazdného štýlu, v čom mu výrazne pomáhal šéftechnik tímu Fausto Martinéz, ktorý v minulosti pôsobil v seriáli majstrovstiev sveta. Po oba dni tím pracoval na nastavení motocykla a časy na okruh sa každým výjazdom zlepšovali.
Z Cartageny všetci odchádzali s dobrými pocitmi, chlapci perfektne pracovali a vyšlo i počasie. Zaznamenali sme slušný progres, Michal sa veľa naučil a na technickom okruhu výborne rozjazdil.

Michal Búlik, jazdec: „Na trati v Cartagene som bol prvýkrát. Aj vďaka dobrému počasiu som sa ju mohol rýchlo naučiť. V priebehu soboty sme pracovali na nastavení motocykla. Snažil som sa získať čo najlepší pocit, aby sme mohli začať pracovať na zrýchľovaní. Bolo pre mňa náročné po dlhej dobe jazdiť na veľkej motorke a na veľkej trati. V nedeľu bolo ešte teplejšie a mne sa podarilo zrýchliť. Tím FAU55 Racing fungoval výborne. Do prvých pretekov v Albacete budeme pokračovať v testovacom programe, aby sme mohli zapracovať na ďalšom nastavení a nájdení správnej polohy na motorke. Verím že na sezónu budem dobre pripravený.“

Ďakujeme celému tímu FAU55 RACING, všetkým našim partnerom a fanúšikom za podporu.

Ďakujeme partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia s.r.o., RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Maco Racing Team, Dunlop, ITR Racing Parts, Pizza Apetito, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michala Búlika
Foto: Gioele Gobbi, archív M.Búlika

2 komentárov k článku “Michal Búlik testoval v španielskej Cartagene

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *