Michal Búlik po zranení opäť na trati

Richard Karnok 1

Španielsky okruh Motorland Aragón hostil piaty pretekársky víkend šampionátu RFME CEV. Po pauze zavinenej zlomeninou ruky sa v triede Moto4 opäť predstavil 11-ročný Slovák, Michal Búlik.

Celý víkend vládlo v Aragóne tropické počasie. Bolo to náročné nielen pre jazdcov ale aj pre ich techniku. Po jeden a pol mesiaci sa Michal opäť pripojil k svojmu španielskemu tímu ETG Racing a sadol na svoj pretekársky motocykel.
V priebehu prvých tréningov sa potreboval dostať znova do tempa a zvyknúť si na svoj stroj. Pomaly ukrajoval z času na kolo, no na svoje maximum z minulého roka sa vo štvrtok nedostal.

V piatok mal v úvode druhej jazdy problém s motorom, čím sa tréning pre neho predčasne skončil. V pauze medzi jazdami mechanici motor vymenili, ale v úvodných minútach nasledujúcej, prišlo opäť k poruche. Tá znamenala koniec piatkového snaženia.

V prvej sobotňajšej kvalifikácii Michal obsadil 27. miesto. Zmarené tréningy z predchádzajúceho dňa chýbali. Priepastnú stratu na čelo podtrhoval tretí najpomalší top speed z celého štartového poľa. Drobné zmeny v nastavení do druhej kvalifikácie žiadne zlepšenie nepriniesli, čo znamenalo až 28. miesto na štartovom gride! Aby toho nebolo málo, Miško si po ukončení kvalifikácie nevšimol vlajku v cieli a za absolvované kolo navyše bol potrestaný stratou jednej pozície.

V nedeľu bol Michal ako vymenený. Už v rannom warm upe mal z motorky lepší pocit a voči kvalifikácii sa zlepšil o 0,6 sekundy.
Štart do pretekov bol výborný. Miško perfektne zareagoval na svetlá a posunul sa poľom o 6 miest. Už v druhom kole zajazdil čas o viac ako 3 sekundy lepší ako v meranom tréningu. Od štvrtého okruhu bojoval v šesťčlennej skupine o 15-te miesto a pridal svoje najrýchlejšie kolo víkendu.
Ďalší možný progres prerušili červené vlajky v ôsmom kole pretekov. Konečné 21. miesto znamenalo 14-te v triede Moto4, čím získal i ďalšie 2 body do tabuľky šampionátu.

Milan Búlik, otec pretekára: Po prvých tréningových dňoch som bol sklamaný. Ruka Miška už takmer nebolela, ale časy na kolo boli slabé. Viditeľne strácal na rovinkách, čo sme ale pripisovali motocyklu. V sobotu tím urobil zmeny v nastavení, ale časy sa len blížili k tým dosiahnutým z minulého roka. Naopak, nedeľu som nechápal. Vo warm upe sa cítil konečne lepšie, čo bolo vidieť i na časomiere. Štart do pretekov mal excelentný. Napriek tomu, že mu jazdci pred ním odskočili, dokázal sa k nim v ďalšom kole dotiahnuť. Škoda predčasného konca, Miško si ešte na postup vpred veril. Z víkendu mám zmiešané pocity. Úvod bol slabší, záver bol naopak výborný. Teraz je pred nami dlhšia pauza, ktorá pre nás ale nebude znamenať oddych, ale tvrdú prácu. Šampionát pokračuje začiatkom októbra na okruhu Albacete.

Vám všetkým, našim partnerom, fanúšikom i priateľom ďakujeme za super podporu.
BOS Búlik s.r.o.ETG Racing TeamRedox LučenecBRS TechnologyBoneko a.s.VENIMEX Slovakia s.r.o.Auto Kelly Slovakia s.r.o.DUNLOP/GoodYear Central Europe, RSTmoto czPaolo SlovakiaMaco Racing TeamITR Racing PartsVSTDJ SteelWebersport czPizza ApetitoŠperk Holíč s.r.o.Moto-cup.skMotoclub Lehnice, SMF.

Tlačová správa Michala Búlika

Jeden komentár k článku “Michal Búlik po zranení opäť na trati

  1. Miško! V Tvojich 11. rokoch je to krásne. Držíme Ti palce! A nedaj sa príliš hecovať od nikoho. Jazdi podľa svojho citu a bude to dobré!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *