Michal Búlik po pretekoch v Aragóne

Richard Karnok

Okruh Motorland Aragón hostil piate preteky španielskeho šampionátu ESBK. Michal Búlik jazdiaci v triede Stock 600 v českom New2 Project tíme obsadil v kvalifikácii 14. miesto. V prvej jazde prešiel cieľom na jedenástom mieste celkovo, štvrtom v triede Stock. V druhej jazde sa v prvom kole zaplietol do hromadného pádu a preteky nedokončil.

Celý víkend trápili Aragónsko tropické horúčavy. Teploty na okruhu Motorland Aragón neďaleko španielskeho mestečka Alcaníz dosahovali 42°C, a teplota trate prekračovala 60°C. Štvrtkové a piatkové tréningy sa v New2 Project tíme snažili čo najviac priblížiť k časom z testovania. Vysoké teploty znemožňovali vylepšovanie časov a sťažovali prácu jazdcom aj mechanikom.

Krátka búrka v piatok večer schladila ovzdušie a sobotná kvalifikácia nebola až taká horúca. Michal v jej prvej časti dokázal vylepšiť svoj čas z minulého roka o takmer jednu sekundu a držal prvé miesto vo svojej triede. Po výmene pneumatík vyrazil na trať, ale zopakoval chybu z Barcelony, keď zostal v pomalej skupine a svoj čas už nedokázal vylepšiť. Ostatní jazdci svoje časy vylepšili a Michala odsunuli na 14. miesto celkovo a piate v triede Stock.

Do prvých pretekov sa počasie opäť zmenilo a teplota prekročila 40°C. Michal po štarte udržal svoju pozíciu. Nebol však schopný dostať sa pred jedného z jazdcov. Ich tempo sa spomalilo a skupina bojujúca o víťazstvo sa im vzdialila. Naopak jazdec pred ním v siedmom kole chyboval, čo oboch stálo vyše tri sekundy a skupina zozadu ich dotiahla. Michal sa prepadol na jedenástu pozíciu celkovo, a štvrtú v triede Stock, na ktorej sa dojazdil až do cieľa.

V nedeľu už bolo opäť tropické počasie. Michal po slabšom štarte získal späť pozície a držal 12. miesto. V piatej zákrute sa však priplietol do hromadnej kolízie a preteky pre neho predčasne skončili.

Michal Búlik:

Tropické horúčavy boli neznesiteľné pre celý paddock. Chcel som maximálne využiť testovanie, ktoré sme na tejto trati absolvovali pred niekoľkými týždňami. Prvú časť kvalifikácie som zajazdil svoje najrýchlejšie kolá na tejto trati. Druhú časť som však pokazil, čo nás všetkých mrzelo. Určite sme mali na viac. V kvalifikáciách sme sa oproti minulému roku zlepšili, ale musím zapracovať na orientácii na trati, nakoľko strácam zbytočné kolá s pomalšími jazdcami.
V prvých pretekoch som mal dobrý štart, ale zasekol som sa za Robertsom. Nebol som schopný ho prebehnúť, nemal som potrebnú sebadôveru, a preto som stratil šancu zabojovať o pódium. Veľmi ma to mrzí, lebo jednoznačne sme mali na to byť vpredu.
Štart do druhej jazdy som mal pomalší, ale v prvej zákrute som brzdil veľmi neskoro a posunul sa dopredu. V piatej zákrute prišlo ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov predo mnou. Bohužiaľ som sa im nevedel vyhnúť a zabrániť zrážke. Je to veľká škoda, lebo som bol dobre pripravený a namotivovaný zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Druhý smolný víkend je za nami. Verím, že sme si všetku smolu vyčerpali a na ďalších pretekoch v Navarre budeme silnejší.
Ďakujem celému New2 Project tímu za zvládnutie náročného víkendu, a taktiež partnerom a fanúšikom za podporu.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *