Michal Búlik na pretekoch European Talent Cup vo Valencii

Richard Karnok

Minulý víkend hostil okruh Ricarda Torma vo Valencii druhé preteky juniorského motocyklového šampionátu FIM CEV Repsol. V triede European Talent Cup sa pri 62 účastníkoch Michal Búlik kvalifikoval do hlavných pretekov a po nezdare v Estorile tentoraz dokončil obe jazdy, na 26., respektíve 25. mieste.

Pretekársky víkend začal voľnými tréningami vo štvrtok a piatok. Pre veľký počet účastníkov je trieda rozdelená na dve skupiny a z každej sa do hlavných pretekov kvalifikuje len 18 jazdcov. Prvá sobotná kvalifikácia začínala pre skupinu A o 9:35 hod a Michal v nej obsadil 11. miesto. Skupina B už mala lepšie podmienky, čo sa odrazilo aj na časoch. V súčte časov oboch skupín získal 29. priečku. Do druhej kvalifikácie spravil tím zmeny v nastavení s cieľom vylepšiť čas. Jazda začínala až o 13:30 hod a počasie už bolo veľmi horúce. V týchto podmienkach sa už takmer nikto nedokázal zlepšiť, čo pre Michala znamenalo 12. čas v skupine A a celkovo 30. najrýchlejší čas.

Postavenie na štarte ovplyvnili penalizácie jazdcov, ktorí počas kvalifikácií čakaním, alebo spomaľovaním 5x nesplnili limit pre jednotlivé sektory a takzvaný zipový systém, keď nestoja jazdci podľa najrýchlejšieho času, ale podľa pozície v kvalifikácii, vždy jazdec z jednej a druhej skupiny. To bolo pre Michala výhodou, vďaka čomu štartoval do prvých pretekov z 21.miesta.

Po štarte si držal svoju pozíciu. Pre veľké množstvo predbiehaní sa pole rozdelilo a Michal sa držal v skupine o 20. miesto. V závere jazdy začal mať problémy s gripom na zadnom kolese, v skupine už nedokázal byť taký aktívny a cieľom prešiel na 26. mieste. Do druhej jazdy Michal štartoval z 24. pozície. Jazda mala podobný priebeh s veľkým množstvom prebiehaní v skupine o 20. miesto a Michal bol v cieli na 25. mieste.

Milan Búlik: „S Michalovým pôsobením v ETC som zatiaľ veľmi spokojný. Pred sezónou sme si pri takom počte štartujúcich kládli za cieľ kvalifikovanie sa do pretekov. Už ma dvakrát presvedčil, že to bez problémov zvládne. Videl som na ňom po oboch jazdách sklamanie z výsledku, čo ma na druhú stranu teší, lebo viem, že ho to dokáže motivovať. Svoje prvé preteky v ETC na suchu zvládol dobre a naučil sa množstvo vecí a získal nové skúsenosti. To je to prečo tu štartujeme, prečo sa snažíme. Verím, že keď budeme pokračovať krok za krokom v našich plánoch, podarí sa nám nejaký ten bodík získať.“

Ďakujeme partnerom: IgaX Team, BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Top Kraft, Maco Racing, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *