Michal Búlik desiaty vo Valencii

Richard Karnok

Piatym podujatím pokračoval minulý týždeň španielsky šampionát CEV RFME na okruhu Ricarda Torma vo Valencii. Slovenský pretekár Michal Búlik obsadil v triede Moto4 desiate miesto.

Predpoveď počasia hlásila na víkend prehánky, no tréningy vo štvrtok ani v piatok dážď nenarušil. Michal pracoval na nastavení podvozku a získaní čo najlepšieho pocitu na motorke. Problémy s gripom sa na technickej trati darilo odstraňovať pomalšie, napriek tomu časy z posledného tréningu v piatok už boli uspokojivé.

V úvode prvej sobotnej kvalifikácie, zajazdil svoj najrýchlejší čas víkendu. V jej závere si však na trati nenašiel dobrú skupinu čím stratil možnosť posunúť sa vpred. Časom, s ktorým by v roku 2017 obsadil pole position, skončil na 18. mieste z 37 jazdcov!

Druhá kvalifikácia štartovala hodinu po daždi. Trať mala vyjazdenú suchú stopu, ale mokré miesta v niektorých zákrutách donútili všetkých jazdcov obuť mokré pneumatiky. Michalovi podmienky na trati vyhovovali a tri minúty pred koncom kvalifikácie sa dokonca dostal na prvé miesto. Pomalšia skupina mu v poslednom kole neumožnila čas vylepšiť a v poslednom kole sa prepadol na 5. miesto v triede Moto4, so stratou 0,4 sekundy na víťaza, čo je jeho najlepší kvalifikačný výsledok v Španielsku.

Štart do nedeľných pretekov z 18. miesta bol ťažký.  Jazdec pred ním spomalil a pri uhýbavom manévri stratil niekoľko pozícií. V každom kole si jazdci menili pozície, ale Michal sa nevedel dostať dopredu. Držal sa však v prvej skupine a bol aktívny. V 9. kole po súboji stratil kontakt s čelom pretekov. V posledných  kolách sa nedokázal k skupine pritiahnuť a skončil na 13. mieste celkovo a 10. v triede Moto4 a pripísal si 6 bodov do priebežného hodnotenia. Záverečné podujatie španielskeho šampionátu sa uskutoční 21. októbra v Jereze.

Milan Búlik:  Desiate miesto nie je zlé, aj keď sme plánovali byť vyššie. Na tejto trati bol Michalov váhový hendikep dosť poznať. Tím pracoval naplno a s časom z mokrej kvalifikácie a z pretekov som maximálne spokojný. Po problémoch s motocyklom v minulom roku, zaznamenal veľký výkonnostný  progres a verím, že svojimi výsledkami dokáže zaujať nových partnerov, ktorí by mali záujem mu pomôcť. Riešime zaujímavé ponuky na budúci rok, ale všetko sa ako vždy odvíja od financií. Veľmi radi by sme v našom tíme uvítali nových partnerov, ktorí by mali záujem podieľať sa na tomto projekte.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *