Michal Búlik debutuje v European Talent Cupe

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ + LIVE VIDEO – Mladý, 13-ročný slovenský pretekár Michal Búlik má pred sebou prvý štart v seriáli European Talent Cup v portugalskom Estorile. 

O seriál, ktorý je súčasťou juniorského svetového šampionátu FIM CEV Repsol, je zo strany mladých pretekárov veľký záujem, o čom svedčí 56 jazdcov, ktorí nastúpili do sobotňajšej kvalifikácie. Prvých 20 pretekárov z každej skupiny postúpi do nedeľných pretekov.

Nedeľa:

1. preteky ETC sa konajú o 12:00 h, druhé o 15:00 h. 

Live Timing 

Live video

V prvých pretekoch, ktorým dominoval hustý dážď, Michal vo štvrtom kole spadol, keď sa pohyboval na konci druhej desiatky.
Výsledky 1. pretekov
V druhých pretekoch na osychajúcej trati sa Michal okamžite prebojovával okamžite dopredu a postúpil do skupiny bojujúcej o prvé miesto. Postupne sa prebojoval až na ôsme miesto a pripravoval si útok na ďalších súperov, žiaľ, na konci šiesteho kola v cieľovej zákrute spadol a bolo po nádejach. Napriek tomu zanechal vo svojej premiére v seriáli ETC vynikajúci dojem, čo je veľkým prísľubom do ďalších podujatí.
Výsledky 2. pretekov

Sobota:
Michal Búlik sa po výbornom výkone prebojoval do nedeľných pretekov, keď bol 9. najrýchlejší vo svojej skupine a do pretekov odštartuje z 17. miesta.
Výsledky kvalifikácie – skupina A (Búlik)
Výsledky kvalifikácie – skupina B
Provizórny štartový rošt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *