Maxim Repák zakončil úspešnú sezónu na majstrovstvách Španielska v Jereze

Richard Karnok

Posledné preteky sezóny má za sebou 15-ročný slovenský pretekár Maxim Repák. Po tom, ako počas roka bojoval o celkové prvenstvo v seriáli Yamaha R3 bLU cRU European Cup a o šancu zvíťaziť ho pripravila chyba súpera, rozhodol sa na záver sezóny využiť ponuku španielskeho tímu MS Racing  a bojovať v najprestížnejšom národnom šampionáte, majstrovstvách Španielska v triede SBK Junior s Yamahou R3.

Pred týždňom vo Valencii skončil v prvých pretekoch šiesty a druhé po páde nedokončil. V Jereze na neho čakalo nepríjemné počasie a nová trať, s ktorou doteraz nemal skúsenosti. V kvalifikácii obsadil 12. miesto, z ktorého v sobotu štartoval aj do prvých pretekov. V tých skončil na jedenástom mieste celkovo a štvrtý v rámci hodnotenia pohára Yamaha. V nedeľu štartoval do druhých pretekov zo 14. pozície a jazdil v skupine pretekárov bojujúcich o deviate miesto. V tomto súboji bol nakoniec najúspešnejší, skončil deviaty a zároveň piaty v hodnotení pohára Yamaha.

Maxim Repák:

„Sezónu 2021 som zakončil dvoma pretekmi v rámci španielskych majstrovstiev ESBK v kategórii SSP 300, a to na okruhu v Jereze. Využil som ponuku od madridského tímu MS racing, s ktorého systémom práce som sa veľmi rýchlo zoznámil. Na záverečnom podujatí v Jereze nás zaskočilo nepríjemné počasie, keď okrem silného prívalového dažďa neustále fúkal prudký nárazový vietor. Bola to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť jazdiť na novej trati, mokrom povrchu, ale spočiatku som išiel možno až príliš opatrne. V prvých pretekoch sme pri meniacich sa podmienkach zariskovali a nastúpil som ako takmer jediný do pretekov s prednou mokrou a zadnou suchou pneumatikou, a preto som v úvode nemal skoro žiaden grip, ale časom trať schla a priľnavosť sa stále zlepšovala, čo mi umožnilo predbehnúť mnohých súperov a skončiť na jedenástom mieste. Pred druhými pretekmi silno pršalo, takže voľba pneumatík bola iba jedna. Štart druhých pretekov sa musel opakovať pre červené vlajky. Druhý štart sa mi podaril, ale spočiatku som išiel opatrne a zamotal som sa v druhej skupinke jazdcov. V nej som celé preteky bojoval a v poslednom kole som zvolil správnu taktiku a skončil som na čele druhej skupinky a v cieli som obsadil deviate miesto. V obidvoch pretekoch som nazbieral cenné skúsenosti, ktoré sa budem snažiť zužitkovať v budúcnosti.“

TS Maxima Repáka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.