Maxim Repák po pretekoch Yamaha R3 bLU cRU European Cupu v Holandsku

Richard Karnok 1

Po prvom kole, ktoré sa jazdilo na španielskom okruhu MotorLand Aragón, sa ďalšie kolo seriálu Yamaha R3 bLU cRU European Cup uskutočnilo na okruhu TT Circuito Assen v Holandsku.

Na tomto okruhu mladý Slovák ešte v sezóne 2021 získal v druhých pretekoch 2. miesto, preto boli očakávania vysoké. Piatková kvalifikácia do pretekov sa Maximovi nevydarila úplne podľa jeho predstáv a na štartovom rošte stál na jedenástej pozícii.

Sobotňajšie počasie na okruhu TT Circuit Assen bolo slnečné, no veterné. Prvé preteky kategórie odštartovali o 11:45. Maxim po výbornom štarte dokázal počas celých pretekov držať tempo s vedúcou skupinkou. Počas pretekov prichádzalo k neustálym výmenám pozícií. Až do konca nebolo jasné konečné poradie. Prvý do cieľa priviezol svoju motorku Valentim (BRA), druhý Carbonnel (FRA), tretí Fontainha (BRA), a náš Maxim skončil až na deviatom mieste.

Druhé sobotňajšie preteky o 16:15 odštartoval mladý Slovák z 11. miesta. V štvrtom kole mal kolíziu s iným jazdcom. Prepadol sa tak zo šiesteho miesta až na sedemnástu pozíciu. Do konca pretekov ostávalo už iba šesť kôl, a tak sa Maxim musel pustiť do stíhacej jazdy. Do cieľa sa mu podarilo prísť na ôsmom mieste. Zvíťazil opäť Valentim (BRA), ako druhý prišiel do cieľa Fontainha (BRA) a tretie miesto obsadil Pizzoli (ITA)

Ďalšie podujatie Yamaha R3 bLU cRU European Cupu sa uskutoční 10.-11. 06. 2022 na okruh v talianskom Misane.

Maxim Repák:
„Z druhého kola si odnášame cenné body, čo mi zabezpečilo šiestu pozíciu v priebežnom hodnotení seriálu. Nemôžem však skrývať mierne sklamanie z výsledkov z kvalifikácie, ktoré ma posunuli na záver štartovného poľa. Pozitívne vnímam stíhaciu jazdu z druhých pretekov, kedy som sa dokázal zo 17. pozície dotiahnuť na ôsme miesto. To znamená, že dokážem ísť rýchlo. Teraz nás čaká prestávka. Na trať sa Yamaha R3 bLU cRU European Cup vráti až v prvej polovici júna na okruh v Misane. Ďakujem tímu za podporu, ako aj mojim sponzorom, a v neposlednom rade fanúšikom, bez ktorých by to nemalo žiaden zmysel.“

TS Maxima Repáka

Jeden komentár k článku “Maxim Repák po pretekoch Yamaha R3 bLU cRU European Cupu v Holandsku