Maxim Repák má za sebou prvé kolo Yamaha R3 bLU cRU European Cupu

Richard Karnok

Druhý ročník Yamaha R3 bLU cRU European Cup sa opäť jazdí popri prestížnom šampionáte World Superbike. Pohár, v ktorom mladý Slovák – Maxim Repák – reprezentuje Slovensko a vlani skončil na celkovom štvrtom mieste, sa druhý aprílový týždeň jazdil na španielskom okruhu MotorLand Aragón.

V piatkovej kvalifikácii sa Repákovi podarilo obsadiť 2. miesto, pričom na prvého Španiela Yeray Ruiza strácal + 1.526 sec. Prvú trojku uzatvoril Talian Andrea Pizzoli.

V Sobotu o 11:15 odštartovali prvé preteky, v ktorých Maxim potvrdil svoje kvality a ambície dostať sa do čela pretekov. Tie boli vypísané na deväť kôl, pričom do piateho kola sa neustále menilo poradie. Miestami sa mladý Slovák držal na prvej priečke. V druhej polovici pretekov, po kontakte s iným jazdcom sa Repák prepadol na 7. miesto a nedokázal sa už dotiahnuť na prvú skupinku jazdcov. Na tejto pozícii prišiel v prvých pretekoch v Aragóne aj do cieľa. Prvú priečku obsadil Ruiz (ESP), druhú Valentim (BRA) a tretie miesto Bergamini (ITA)

Druhé sobotňajšie preteky triedy Yamaha R3 bLU cRU European Cup 2022 boli odštartované o 16:45. Od začiatku pretekov sa Repák dokázal prebojovať spolu s Ruizom a Valenimom na čelo a až do piateho kola si prvá skupinka menila popredné pozície. Až do záveru nechýbali napäté situácie. Talian Pizzoli dostal penalizáciu za prekročené limity trate a z tretieho miesta bol odsunutý na ôsme. Prvý tak svoj motocykel priviezol do cieľa Bergamini (ITA), druhý Fontainha (BRA), tretí Ruiz (ESPA), na štvrtom mieste skončil Nugroho (INA)  a na piatej priečke skončil Maxim Repák.

Mladí jazdci  bLU cRU sa o dva týždne opäť vrátia na trať v druhom kole na okruhu TT Circuit Assen.

Maxim Repák: „Mám za sebou nádherný, no náročný víkend Yamaha R3 bLU cRU European cup. Som rád, že môžem byť súčasťou druhého ročníka tohto pohára. Je vidieť, že bLU cRU sa stal vo svete motocyklov populárny. Oproti minulému roku je konkurencia jazdcov kvalitnejšia a preteky sa tak jazdia v podstatne rýchlejšom tempe. Čaká nás príprava do Assenu, tak máme čas si v tíme prejsť chyby z víkendu. Práve minulý rok som v Assene získal druhé miesto, preto je mojim cieľom obhájiť, prípadne vylepšiť túto priečku. Na záver mi dovoľte poďakovať môjmu tímu MS RACING, sponzorom a v neposlednom rade mojim fanúšikom.“

TS Maxima Repáka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.