Majstrovstvá Španielska i s naším Búlikom pokračujú na trati v Barcelone

Richard Karnok

Už tradične, v posledný májový víkend, sa na trati v Montmeló pri Barcelone zídu tímy medzinárodných majstrovstiev Španielska. 12-ročný slovenský reprezentant Michal Búlik opäť nebude chýbať.

Z prvých pretekov seriálu si Michal a tím FAU55 Racing odviezli body z oboch jázd. Podmienky boli náročné, keď sa chlad striedal s vetrom a dažďom. So bodmi je Búlik na celkovom 15. mieste. V Barcelone to vyzerá na ideálne počasie a veríme, že sa nám podarí i lepší výsledok. Mesiac dlhú pauzu náš pretekár venoval pretekaniu a príprave.

Prvého mája, v utorok, sa s vlastným tímom BOS RT zúčastnil pretekov majstrovstiev Slovenska a Česka kategórie 125GP/Moto3 na Slovakia Ringu. Priamu konkurenciu nemal, a tak si v podstate zapretekal iba v prvom kole, kým sa neusadil na čele pelotónu.

Počas nasledujúceho víkendu si užil úspešnú premiéru v seriáli Alpe Adria Championship, v pre neho novej triede Supersport 300. S tímom Maco Racing si na novej Yamahe vybojovali hneď tri pódiové umiestnenia, z toho i jedno víťazné.

Uplynulý víkend sa v rámci tréningu Michal zúčastnil pretekov juniorského medzinárodného šampionátu v Dlhej, kde si na svojom supermote CRF 150 vybojoval v tréningoch pole position. V pretekoch mal bohužiaľ nepríjemný pád, ktorý mal za následok narazený a opuchnutý lakeť.

Pretekársky víkend v Barcelone začína v piatok voľnými tréningami všetkých kategórií. Kvalifikačné tréningy má trieda 85GP/Moto4 na pláne v sobotu o 10:50 hod. a o 14:35 hod. Nedeľné preteky na 10 okruhov trate Montmeló odštartujú už o 11:00 hod.

Milan Búlik, otec pretekára: „Michal sa na Barcelonu teší. Trať je technická a má i dlhú rovinku. Máme super tím, ktorý špičkovo motocykel pripraví a verím, že bude patriť k najrýchlejším na trati. Mrzí ma ten pád na supermote, ale bohužiaľ i to sa pri tréningu občas stáva. Verím, že Miška to nebude počas víkendu limitovať.“

Za podporu ďakujeme partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia, Maco Racing Team, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Pizza Apetito, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Sledovať nás môžete i na našich sociálnych sieťach facebook, instagram a you tube.

Text: T.M.
Foto: FAU55 Racing, Petr Štola, archív M.Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *