Maco Racing Team: Z bratislavskej výstavy na test do Le Mans

Richard Karnok

Slovenský motocyklový tím Maco Racing má pred sebou druhé podujatie sezóny vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, ktoré sa uskutoční 21. apríla ako 24-hodinové preteky vo francúzskom Le Mans.

Ešte predtým sa tím so svojím motocyklami Yamaha prezentoval na bratislavskej výstave Motocykel na stánkoch firmy Yamaha a Slovakia Ring, no v súčasnosti sa už pripravuje na francúzske testovanie, ktoré sa v Le Mans uskutoční 3. a 4. apríla.

Tím Maco Racing prvé podujatie pretekárskej sezóny 2017/18, 24-hodinové preteky Bol d´Or pre poruchu nedokončil, no aj tak by rád tento rok nadviazal na výborné výkony z predchádzajúcej sezóny, v ktorej sa umiestnil na vynikajúcom 6. mieste konečného hodnotenia, pričom v nemeckom Oscherslebene vybojoval na osemhodinových pretekoch tretiu priečku.

V Le Mans sa slovenský tím predstaví opäť s trojicou pretekárov Greg Junod, Anthony Dos Santos a Louis Bulle. Jedným z vrcholov bude pre tím účasť na domácom podujatí svetového šampionátu, 8-hodinových pretekoch na Slovakia Ringu, ktoré sa uskutoční 12. mája.

Na domácich pretekoch sa aj tento rok predstaví aj druhý tím, za ktorý budú opäť jazdiť slovenskí pretekári Tomáš Svitok a Radoslav Dulík, ktorých aj tentoraz doplní český jazdec David Ouředníček. V pláne je prípadná účasť tohto druhého tímu a na pretekoch v nemeckom Oscherslebene.

Okrem účasti na svetovom šampionáte bude tím podporovať opäť aj slovenských pretekárov medzinárodného šampionátu Alpe Adria. Tomáša Svitka v triede Superstock 1000, Petra Kačabu v triede Superstock 600 a Michala Búlika v triede Supersport 300.

Tlačová správa tímu Maco Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *