Maco Racing Team v Le Mans

Richard Karnok 7

(AKTUALIZOVANÉ) Tím Maco Racing čaká tretie podujatie MS Endurance, 24-hodinové preteky v Le Mans. V nasledujúcom aktualizovanom článku budeme sledovať počínanie slovenského tímu počas celého víkendu.

Pre program víkendu aj s kompletnými výsledkami kliknite sem…
Sledujte Live Timing po kliknutí sem…

PRETEKY:

15:00: CIEĽ, Maco RT skončil 24hodinvý maratón na 18.mieste, vo svojej triede EWC obsadil deviate miesto. Víťazom sa stal tím SRC Kawasaki.

Martin Kuzma: „Som smutný, po tréningoch sme mali celkom iné plány, dopadlo to inak a keby nedošlo k problémom, tak sme mohli bojovať v prvej päťke. V tomto športe sa však na ´keby´nehrá, a tak to musíme brať ako to dopadlo. Zo štvrtej pozície po štarte sme potom ďalších 22 hodín stíhali stratené pozície z 54. miesta. Problém bol v brzdovej kvapaline, po niekoľkých zmenách častí brzdy sme nakoniec vymenili inú brzdovú kvapalinu a bolo po probléme… Naše výkony boli hodnotené pozitívne všetkými našimi partnermi, prakticky celý čas sme jazdili časy na kolo zrovnateľné s prvými tromi tímami, my sme však chceli samozrejme viac. Stíhacou jazdou sme však získali body do hodnotenia šampionátu a to je takisto veľmi dôležité.“

11:30: 3 a pol hodiny do konca – Maco RT je osemnásty, v kategórii EWC na bodovanej deviatej pozícii.

09:30: Slovenský tím sa blíži k prvej dvadsiatke, aktuálne je dvadsiaty druhý.

08:00: Macovia sú dvadsiati tretí, momentálne dosahujú časy na úrovni prvých troch tímov (1. SRC Kawasaki, 2. SERT, 3. Yamaha ART).

06:00: Maco RT sa posunul o ďalšie 4 pozície smerom dopredu ( 24.miesto).

03:00: Slovenský tím je po polovici pretekov už na 28. mieste

20:30: 167 kôl má za sebou Maco RT na 47. mieste, vedúci tím BMW France odjazdil 194 kôl.

18:25: Maco Racing Team aktuálne na trati zastúpený G. Junodom je štyridsiaty deviaty.

17:00: V sedle Gregg Black, Macovia sa pohybujú na hranici 50. miesta.

16:40: Výmena jazdcov, do boja sa vydal Jason Pridmore, Maco Racing Team je päťdesiaty tretí.

16:00: Maco RT je na 51.mieste ( + 16 kôl).

15:40: Do tretice Greg Junod v boxe.

15:30: Maco Racing Team je po druhej oprave znovu v boji, so stratou 9 kôl na 52.mieste.

15:00: ŠTART, Maco Racing po výbornom štarte na štvrtom mieste.Už v treťom kole musel Junod zamieriť s motocyklom kvôli poruche do boxov. Po nevyhnutnej oprave je Maco RT späť na trati, patrí mu 54.pozícia. Bohužiaľ, problém pretrváva a Macovia opäť opravujú.

Denisa Grešková: „Máme technické problémy, výmena bŕzd a brzdovej pumpy. Celý čas sa nič nestalo, až teraz v pretekoch.“

Denisa Grešková: „Warm up prebehol v poriadku, všetko je pripravené. Dáme si obed a ideme na to. Na štart sa postaví Greg Junod, držte nám palce!“

—————————————————————————-

PIATOK:

Maco Racing team odštartuje do zajtrajších pretekov z výbornej šiestej pozície!

Výsledky 2. kvalifikácie:

Jason Pridmore
Gregory Junod
Greg Black

Štartový rošt

Martin Kuzma: „Zatiaľ sme samozrejme veľmi spokojní, kvalifikačný motor aj motocykel šiel na sto percent , takisto jazdci a celý tím pracujú výborne, Jason mal trochu smolu, že počas jeho druhej kvalifikácie bola dva razy vyvesená červená vlajka. Včera sme boli najrýchlejší tím na Dunlopoch, takisto v Yamahe France vládne spokojnosť. Zatiaľ nám všetko vychádza, ale sme pri zemi, máme za sebou prvú etapu tohto podujatia, ale čaká nás tá druhá, náročnejšia, veľmi dlhé preteky, kde budeme potrebovať extrémne veľa šťastia.“

ŠTVRTOK:

Výsledky voľného tréningu nájdete tu…

V prvej kvalifikácii slovenský tím obsadil výborné piate miesto!

Výsledky 1. kvalifikácie:

Greg Black

Provizórny rošt

Denisa Grešková: „Pozdravujeme domov, máme za sebou úspešný deň, zatiaľ všetko prebieha neuveriteľne dobre, motocykel je pripravený skvele, od spoločnosti Dunlop máme k dispozícii nové pneumatiky, jazdci sú maximálne spokojní, vyjadrujú sa, že ešte nikdy nezažili takú istotu z prednej časti motocykla, vraj si môžu dovoliť čokoľvek. Čo sa týka motocykla, Pridmore pri prvej zastávke v boxe podal Macovi ruku s tým, že na takomto stroji ešte nejazdil, všetko ide ľahko a nemusí sa na motorke ani veľmi namáhať. Počas nočného tréningu budeme skúšať motor určený pre preteky. Vládne tu samozrejme výborná nálada, všetko ide s ľahkosťou, aj včerajšie prebierky boli úplne bezproblémové. Dúfame, že nám to takto pôjde aj naďalej a že zase raz nedoplatíme na smolu, ktorá nás už toľkokrát obrala o dobrý výsledok.“