Maco Racing Team v Katare

Richard Karnok 1

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Slovenský tím Maco Racing má pred sebou druhé podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta, ktoré sa bude konať v sobotu ako 8-hodinové preteky v Katare.

Výsledky a Live Timing z Kataru sa vám zobrazí kliknutím sem…
Grafický Live Timing nájdete tu…

SOBOTA:

0:00 h: Cieľ pretekov! Slovenský tím Maco Racing je na deviatom mieste, pričom v rámci kategórie EWC končí piaty. Gratulujeme!
Víťazom sa stáva tím BMW Motorrad France pred tímom Bolliger Kawasaki a Honda TT Legends. V rámci hodnotenia Svetového pohára triedy Superstock víťazí tím QERT.

23:30 h: Polhodina do konca, nič sa nemení, akurát súboj o víťazstvo v Stockoch sa pritvrdilo, rozdiel medzi tímami QERT a Penz13 je 30 sekúnd!

23:00 h: Presne hodina zostáva do cieľa dnešných pretekov, slovenský tím si udržuje deviatu celkovú pozíciu s dvojkolovým náskokom na tím Atomic Motosport. Strata nášho tímu na ôsme miesto je takisto dve kolá.

22:30 h: Hodinu a pol pred koncom pretekov postupuje Maco Racing Team na deviate miesto. V kategórii EW C je stále piaty.

22:05 h: Jakub Bach: „Po 6tich hodinách sme na 10tej pozícii. Technika slúži a všetko je v poriadku. Po 5tich hodinách sme boli donútení počas pretekov vymeniť transpondery, ktoré od začiatku nefungovali. Inak nič nové, chalani jazdia rovnaké časy a naša snaha je prísť do cieľa v Top Ten.“

22:00 h: Dve hodiny do konca pretekov, slovenský tím stále na desiatom mieste celkovo a na piatom v kategórii EWC. Strata na 9. miesto jedno kolo, náskok na jedenáste sedem kôl. SERT sa už posunul na 4. miesto, teraz je však šiesty. Na čele nič nové.

21:15: Maco Racing tím je na desiatom mieste.

21:00: Tri hodiny do cieľa. Slovenský tím stále jedenásty, pomaly sťahuje stratu na desiaty tím QERT2. Po problémoch v úvode sa už na šieste miesto prepracovali obhajcovia titulu majstrov sveta, teda tím SERT a dostihol tak už spomínané tímy QERT (štartuje v ňom okrem domáceho Al Malkiho aj Anthony West a Nemka Nina Prinz) a Penz13.

20:45 h: Maco Racing Team je na jedenástom mieste. Určite bude cieľom tímu umiestnenie v prvej desiatke. V kategórii EWC je na piatom mieste. Na prvých troch miestach nie je nič nové, krásny súboj o prvé miesto v triede Superstock zvádzajú tímy QERT, ktorý chce na domácej pôde  a tím Penz13 s Michalom Fillom. Okrem víťazstva v triede bojujú zároveň o štvrté miesto v hodnotení bez rozdielu tried a to už je obrovská motivácia!

20:00 h: V polovici pretekov je slovenský tím na 11. mieste. Problémy mal tím rakúskej Yamahy, ktorý sa prepadol a momentálne je štrnásty. Na čele je trojica BMW, Bolliger Kawasaki a Honda TT Legends.

19:00 h: Jakub Bach: „Po troch hodinách sme na 14-tom mieste. Hneď po štarte vybuchol na cieľovej rovine jednému teamu motor, maršali nesignalizovali zmenu gripu na trati a tím Folch mal ťažký pád v prvej zákrute. Na rozliatom oleji vyletelo z trate niekoľko motoriek a medzi nimi aj Greg Junod, ktorý radšej vyšiel rovno do štrku ako by mal riskovať šmyk na pneumatikách od oleja. Keď zastal v štrku spadol na bok, zdvihol motorku a stratil asi 20 sekúnd. Na trať vyšiel safety car a Greg zašiel do boxu. Vymenili sa pneumatiky a vyčistila motorka od štrku, našťastie nebolo nič poškodené.“


18:45 h: S veľkými problémami bojuje favorizovaný tím Yamaha GMT94, ktorý sa postupne prepadol až na záver výsledkovej listiny. Na čele BMW, Honda TT Legends, Yamaha Austria a Bolliger Kawasaki. Na piatom mieste je najrýchlejší tím svetového pohára Superstockov Penz13, v ktorom štartuje aj Michal Filla z ČR. Maco Racing Team je momentálne na 14. mieste, v triede EWC na siedmom.

18:00 h: Po dvoch hodinách je na prvom mieste tím BMW, pre Yamahou Austria a Bolliger Kawasaki. Slovenský tím je na 14. mieste.

17:15 h: Maco Racing Team je na šestnástom mieste, na čele Yamaha Austria, BMW a SERT.

16:30 h: Polhodina je za nami, na čele sa situácia nemení, slovenský tím sa posunul na 13. miesto.

16:15 h: Štvrť hodiny po štarte pretekov sa tím Maco Racing pohybuje na 14. mieste. Na čele si buduje náskok tím BMW Motorrad France, pred SERT-om a rakúskou Yamahou.

12:00 h: Jakub Bach: „Práve všetko pripravujeme na warm up, robíme posledné úpravy na motorke, posledné nastavenie a o 17:00 h (16:00 h na Slovensku) štartujú preteky, ktoré končia o 01:00 h.“

—————————————————————————————————-

PIATOK:

Po kvalifikáciách patrí slovenskému tímu 11. miesto na štartovom rošte.  „Bol to veľmi zložitý deň. Druhé kolo kvalifikácií druhých jazdcov bolo prerušené, pretože bol problém s timekeepingom,“ vraví Jakub Bach. „Nakoniec sa mala kvalifikácia opakovať o 01:00 h, ale napokon to zrušili a berú výsledky z prvého kola kvalifikácií…“

Výsledky kvalifikácie

—————————————————————————————————-

ŠTVRTOK:

17:00 h: Včera absolvoval tím administratívnu a technickú prebierku a prvé jazdy na okruhu. „Včera sme jazdili na motorke len pár kôl,“ informuje nás priamo z Kataru tímový koordinátor Jakub Bach. „Potrebovali sme priamo cez obed zistiť ako sa stíha chladiť motor, keďže sú tu teploty blížiace sa k 50 stupňom Celzia. Doteraz ide všetko v poriadku a dúfame, že to tak zostane až do cieľa pretekov. Večer o 19. hodine nás čakajú prvé voľné tréningy.“

Jeden komentár k článku “Maco Racing Team v Katare

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *