Maco Racing Team dnes cestuje do Kataru

Richard Karnok 2

V sobotu vyvrcholí svetový vytrvalostný šampionát osemhodinovými pretekmi na katarskom okruhu Losail. Dnes odcestoval na miesto aj jediný slovenský zástupca v tomto šampionáte, Maco Racing Team.

Doslova niekoľko minút pred odchodom sme prehodili pár slov s majiteľom tímu Martinom Kuzmom, ktorý načrtol niečo o cieľoch tímu. „Odchádzame do Kataru s cieľom zaútočiť na umiestnenie v prvej desiatke konečného hodnotenia šampionátu, pričom by sme chceli, aby z toho nakoniec bolo aspoň ôsme miesto v tabuľke, šancu na to máme,“ vysvetľuje. „V samotných pretekoch budeme aj taktiku prispôsobovať tomuto cieľu. Keďže nám tento rok nevyšli preteky Bol d´Or a ani Le Mans, tak máme čo doháňať.“

Pred posledným podujatím nedošlo v tíme ani k žiadnym zásadným zmenám. „Nemáme čo meniť, všetko je pripravené ako vždy na sto percent, takisto jazdci sú skvelí, takže veríme, že na našej strane bude stáť aj kus šťastia,“ dodáva Kuzma, ktorého tím je pred posledným podujatím na jedenástom mieste priebežného hodnotenia šampionátu.

2 komentárov k článku “Maco Racing Team dnes cestuje do Kataru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.