Maco Racing na 24-hodinovke v Le Mans

Richard Karnok

LIVE TV PRENOS!!! – Posledné podujatie tohtoročných Majstrovstiev MS Endurance sa koná už počas nadchádzajúceho víkendu vo francúzskom Le Mans. Ani tentoraz na mieste nechýba slovenský tím Maco Racing.

Fantastické siedme miesto cekovo a piate v triede EWC vybojoval tím Maco Racing na 24-hodinových pretekoch v Le Mans. Gratulujeme!

Live Timing môžete sledovať kliknutím sem…

Live TV prenos (kliknite na tlačítko PLAY):

PIATOK:

Výsledky kvalifikácií

—————————————————————-

ŠTVRTOK:

Výsledky 1. kvalifikácie

Martin Kuzma: „Dnes sme mali nejaké problémy, ráno vo voľnom tréningu sme trošku pracovali na nastavení motorky, po tomto teste sme mysleli že sme pripravení, no opak bol pravdou,  Massimo vo svojej kvalifikácii spadol, keď na kvalifikačnej prednej pneu prišiel vo svojom rýchlom kole o grip a bolo vymaľované :-). Baldolini aj  Rita išli na race-motorke, Alex trošku s tým zápasil, stále sa s tým zoznamuje, je to od výjazdu lepšie a lepšie. Rita v poriadku, trošku mal problém so setupom, lebo Massimo a Alex sú menší a on zase vysoký  trosku. Po prvej kvalifikácii sme nakoniec na 25. mieste, no nemali sme čas na nejaké vyskakovanie… Na nočný tréning sme urobili veľkú zmenu na nastavení a chceli sme ju vyskúšať, ale začalo pršať  tak nasledovala znova zmena na mokro a tento tréning sme zakončili na 5. mieste. Uvidíme ráno, či nám to bude fungovať a na suchu.“

—————————————————————-

STREDA:

Jazdcami tímu sú Talian Massimo Roccoli, ktorého aj tentoraz dopĺňa Španiel José Manuel Luis Rita a debutant v tíme a na litrovej motorke, Roccoliho krajan 28-ročný Alex Baldolini, známy z desaťročného pôsobenia v MS cestných motocyklov v triedach 125, 250 a Moto2, ktorý v posledných dvoch sezónach štartuje tak ako aj Roccoli v MS Supersportov.

Priamo z miesta podujatia sa nám s prvými informáciami ozval majiteľ slovenského tímu Martin Kuzma: „Máme za sebou prvý voľný tréning na mokrej trati, všetko prebiehalo bez problémov. Alex Baldolini jazdil prvýkrát na motocykli s obsahom 1000 cm3 a hneď na vode, vidieť, že má množstvo skúseností z dráhou v Le Mans, ale v iných triedach. Všetko sme zvládli, zajtra nás čaká ešte jeden voľný tréning a poobede prvá kvalifikácia,“ vraví Kuzma a prezrádza plán tímu pre 24-hodinovku: „Cieľom v pretekoch je byť celkovo v prvej desiatke a hlavne to absolvovať bez pádu. Ide nám o top výsledok v sezóne, je to jedno z najťažších pretekárskych podujatí sveta s veľkým historickým významom pre vytrvalostné pretekanie. Proste Le Mans je len jedno, a tak náš tím je stopercentne motivovaný.“