Maco Kuzma o Oscherslebene

Richard Karnok

Slovenský motocyklový tím Maco Racing sa cez víkend predstavil na ďalšom podujatí vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, ktoré sa konalo ako osemhodinové preteky v nemeckom Oscherslebene.

Švajčiara Gregory Junoda a Francúza Gregga Blacka na tímovej Yamahe doplnil 25-ročný francúzsky pretekár Lucas de Carolis. Ako sa hneď ukázalo, jeho príchod bol veľkým prínosom a jeho výkony boli správnou motiváciou aj pre oboch ďalších jazdcov. Takisto technická príprava motocyklov sa dokázala ako správna, keď tímu aj vďaka použitiu nových komponentov patrilo po kvalifikácii výborné siedme miesto na štartovom rošte. Jedinou nepríjemnosťou tréningov bol ľahký pád de Carolisa, ktorý sa musel v druhej kvalifikácii vyhýbať pomalšiemu súperovi aby predišiel vzájomnej kolízii.

V samotných pretekoch nastal na motocykli krátko po štarte problém s elektronikou, pre ktorý tím stratil niekoľko kôl, ale potom mohla trojica pretekárov pokračovať v snahe získať stratené pozície. Predčasný koniec však pre slovenský tím prišiel v polovici osemhodinových pretekov, keď pretrhnutá reťaz poškodila blok motora natoľko, že už nebolo možné ďalej pokračovať.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Z víkendu mám veľmi dobrý pocit, pretože sme dokázali veľký progres. Zmeny, ktoré sa udiali, priniesli ovocie a to sa týka nielen výborného nového pretekára, s ktorým sme sa už aj dohodli na jeho účasti s nami v Le Mans, ale aj technických vylepšení našich motocyklov, na ktorých sme použili nové diely. Voľné tréningy aj kvalifikácie prebiehali bez problémov, všetci traja pretekári jazdili vyrovnané časy, Junod navyše svoj najrýchlejší čas zajazdil na pneumatikách pre preteky. Škoda, že práve preteky pre nás dopadli takto nepriaznivo, zatiaľ nevieme aká bola príčina pretrhnutia reťaze, túto značku používame už niekoľko rokov, je možné, že to spôsobila nečistota na trati, napríklad kameň. Ale aj napriek tomu, že nás takýto výsledok mrzí, vo mne nad to prevláda dobrý pocit z toho ako sme opäť postúpili ďalej. Celý tím aj jazdci pracovali vynikajúco a to aj pri zastávkach v boxoch, kde sme dosahovali vynikajúce časy pri výmenách. Všetkým patrí moja veľká vďaka, rovnako aj partnerom tímu a tiež manažérke tímu Denise Greškovej, mojej manželke, ktorá s nami nemohla byť v Nemecku, pretože sa stará o nášho malého syna a keďže ja sa naplno venujem práci okolo tímu, tak je na všetko sama. Máme pred sebou posledné podujatie sezóny, 24-hodinové preteky v Le Mans a keďže tento rok nemôžeme pomýšľať na nejaký výrazný výsledok v rámci konečného hodnotenia šampionátu, tak v Le Mans pôjdeme naplno a verím, že si užijeme výborné preteky a s trochou šťastia dosiahneme aj dobrý výsledok.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *