Maco Kuzma hodnotí 24-hodinovku v Le Mans

Richard Karnok

Cez víkend sa vo francúzskom Le Mans skončili Majstrovstvá sveta cestných motocyklov kategórie Endurance. O čo najlepšie umiestnenie v pretekoch a tým pádom aj v záverečnom hodnotení šampionátu bojoval slovenský tím Maco Racing.

Skvelá prípravu na podujatie sa potvrdila v kvalifikácii, ktorá tímu vyniesla vynikajúce šieste miesto na štartovom rošte v konkurencii 55 tímov, čo znamenalo aj najlepšiu pozíciu spomedzi privátnych tímov. Na motocykli Yamaha sa aj tentoraz striedali pretekári Gregory Junod, Gregg Black a Lucas de Carolis.

Štart pretekov sa tímu nepodaril, ale Junod rýchlo získaval stratené pozície späť. Striedajúci Black už jazdil v prvej desiatke, no však spadol a následnou stratou sa tím prepadol až do štvrtej desiatky poradia. Netrvalo dlho a ďalší pád zažil aj de Carolis, keď sa už nemohol vyhnúť pred ním padajúcemu súperovi. Ani to však tímu Maco Racing nevzalo chuť vrátiť sa do boja a postupne sa prepracovával vyššie. V noci, krátko pred polovicou pretekov však znovu spadol de Carolis, ktorý navyše po zranení z prvého pádu s ťažkosťami dopravil motocykel k oprave. Nasledoval ďalší veľký prepad, ale v slovenskom tíme sa ani po troch pádoch nevzdali a nakoniec preteky dokončili na 23. mieste celkovo a šestnástom v kategórii EWC. V záverečnom hodnotení šampionátu patrí tímu Maco Racing pätnásta priečka.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„V kvalifikácii sme predviedli aké sú naše skutočné kvality. Šieste miesto, najrýchlejší privátny tím, tretia Yamaha a druhý motocykel s pneumatikami Dunlop, to bol dôkaz, že sme sa na podujatie pripravili výborne. Štart pretekov sa nám nepodaril, ale opäť sme sa dostali dopredu. Žiaľ, tri ťažké pády nás vyradili z boja o predné miesta, ale aj napriek tomu sme dokázali preteky dokončiť. Moja vďaka patrí stopercentne pracujúcemu tímu, spoločnostiam Yamaha Motor France, Yamaha Japan, Dunlop, France Equipement, Plus Promotion, PP Tuning, Rest-Car a DM System. S výsledkom pretekov ani celého šampionátu nie som spokojný, ale dokázali sme, že vieme dýchať na chrbát továrenským tímom. Rozhodne máme na to, aby sme v budúcom roku boli oveľa vyššie.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *