László Lőrinc ovládol preteky triedy Moto3 na Jarnej cene Brna

Richard Karnok

V Štúrove žijúci maďarský pretekár László Lőrinc, ktorého tento rok čaká účasť v Northern Talent Cupe štartoval cez víkend na medzinárodnom podujatí Jarná cena Brna. V triede Moto3 nedal svojim súperom šancu a s obrovským náskokom zvíťazil v kvalifikácii aj oboch pretekoch.

Úvodné preteky Northern Talent Cupu absolvuje 17-ročný pretekár v polovici mája vo francúzskom Le Mans popri podujatí majstrovstiev sveta MotoGP.

László Lőrinc:
„Minulý víkend som sa zúčastnil Jarnej Ceny v Brne v kategórii Moto3. V piatok ráno sme dorazili na miesto a pustili sa do prípravy a trénovania. Po druhom tréningu sme veľa nemali šťastia s počasím, lebo začalo pršať a trať nebola ani sucha ani mokra, tak sme sa rozhodli tretí tréning vynechať.
Sobotu sme začínali dvomi kvalifikáciami a potom nasledovali prvé preteky. Štartoval som z pole position. Podarilo sa mi vyhrať v sobotu a takisto aj v nedeľu, takže som si užil cely víkend. Navyše aj s atmosférou, výborná bola aj organizácia. Chcel by som poďakovať všetkým za podporu a pomoc. Ďakujem Brno Circuit Junior Teamu za túto príležitosť a predovšetkým Pavlovi Gureckému za dôveru a pomoc.“

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *