Ladislav Šinko: Nemohol som tomu uveriť!

Richard Karnok

Keď v nedeľu na pretekoch Majstrovstiev sveta triedy Supersport v španielskom Aragone skončil na treťom mieste Nicolas Terol, nejednému slovenskému fanúšikovi napadlo: „Veď to je ten, čo mu robí šéfmechanika náš Laci Šinko!“ Je to pravda, práve historicky poslednému majstrovi sveta triedy 125 cm3 z roku 2011, sa tento rok venuje Šinko, s ktorým sme na túto tému nedávno priniesli rozhovor. Tentoraz nás zaujímalo, ako si spomenuté pódium v Španielsku užíval práve on.

Laci, gratulujem k úspechu, vieš vôbec slovami opísať pocity, ktoré si prežíval po tom, ako Nicolas prešiel cieľom na treťom mieste?
Neviem to opísať, lebo tých pocitov bolo veľmi veľa a bolo to veľmi silné. Ale v prvom rade som tomu vôbec nemohol uveriť a keď sa Nico po pretekoch vrátil, tak som ho posielal späť na trať s tým, že nech ide ešte jazdiť, lebo toto nemôže byť pravda… 😀 Naozaj to nejde opísať, boli to veľmi silné emócie, pri ktorých nechýbali ani slzy…

To je samozrejme pochopiteľné. Veril si počas víkendu, že by to mohlo v nedeľu skončiť pódiom?
Ale kdeže, to mi ani vo sne nenapadlo! Počas soboty Nico nebol spokojný sám so sebou, nadával sám sebe, že robí chyby a nevie ísť tak ako by chcel. V prvej časti pretekov som ho potom sledoval a vravím si, pohoda, vyzerá to dobre, lebo najprv klesol a potom vybojoval späť pozície. Ale keď už začal hnať dopredu, tak som mal naozaj dosť… Bolo mi jasné, že má pred očami pódium, po ktorom po takom dlhom pôste maximálne túžil. Bolo neuveriteľné čo robil s motorkou a ja som mal veľký strach, aby to práve motorka vydržala. Mal na trati tri mimoriadne silné miesta, brzdenie po cieľovke a potom ešte dve tiahle zákruty a tam na súperov veľmi získaval.

Ako sa dívali na Terolove tretie miesto v továrenskom tíme MV Agusta, keďže vlastne porazil ich jazdca, Julesa Cluzela?
Všade to malo veľmi dobrý ohlas, určite nebol nikto, kto by to Nicovi neprial. Množstvo gratulácii od mechanikov ďalších tímov som si užil aj ja. Nikdy som niečo podobné nezažil.

Zaujímavosťou je aj to, že Terol bol jediným Španielom, ktorý tam po pretekoch či už Superbikov, Supersportov alebo Stockov, stál na stupňoch víťazov. Vnímal si to tam?
Že či! Keď vidíš, ako tam tí ľudia žijú pre motorky, tak pochopíš, prečo sú tam kde sú. A navyše som si to užil naplno aj ja, keď som  cez celé boxy po kontrole technikmi tlačil motorku ich španielskeho jazdca, navyše jediného na pódiu, cez celé boxy. Tam sú tribúny na oboch stranách trate a celý ten čas som si užíval potlesk tých tisícov divákov… To som si myslel, že sa mi to len sníva. Tie emócie sa naozaj nedajú opísať…

Pred sezónou si mi vravel, že máte problém s nedostatkom nových dielov, ktoré vtedy nemali k dispozícii ani v továrenskom tíme, dá sa teda povedať, že tieto problémy sú už preč?
Áno, aj teraz pred Aragonom sme dostali množstvo nových vecí a ako vidno, cesta je správna. Ale tento skvelý výsledok je pre nás zároveň veľmi zaväzujúci. Udržať sa teraz na miestach v top  5 nebude jednoduché a na to nás aj hneď upozornil Nico. Takže nás čaká veľa práce, pri ktorej si nemôžeme dovoliť žiadne prešľapy.

Laco, ešte raz gratulujem tebe aj celému tímu za dosiahnutý výsledok a držím palce do ďalších pretekov.

Zhováral sa Richard Karnok
Foto: mpafoto.com a Nico Terol Fans

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *