Julian Mayer pokračuje s tímom Maco Racing na MS Endurance

Richard Karnok

Na úvodnom podujatí MS Endurance sezóny 2018-19 sa v tíme Maco Racing predstavil aj rakúsky pretekár Julian Mayer. Po 24-hodinovke Bol d´Or sa navyše so slovenským tímom dohodol na spolupráci aj pre ďalšie preteky svetového šampionátu.

Mladý, 22-ročný pretekár vybojoval množstvo úspechov, už v roku 2011 zvíťazil celkovo v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria v triede 125 GP a v súčasnosti sa mu darí aj v triede Superbike, kde bol v ostatných dvoch rokoch vicemajstrom a počas nasledujúceho víkendu si do nemeckého Oscherslebenu pôjde pre titul majstra, o ktorý môže prísť už len teoreticky. Okrem toho má Mayer na svojom konte aj množstvo štartov na ďalších medzinárodných podujatiach, a to aj na ME Superstock 600, FIM Superstock 1000, či na MS Endurance. Na svojom konte má aj dva tituly majstra Rakúska.

Na podujatí 24 hodín Bol d´Or sa Mayer v tíme Maco Racing okamžite udomácnil a po vzájomnej spokojnosti a výbornej spolupráci došlo k dohode o pokračovaní tohto mladého pretekára v slovenskom tíme.

Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing:
„Teším sa z toho, že budeme spolupracovať s Julianom, poznám ho už niekoľko rokov a vidím v ňom veľký potenciál. Na podujatí Bol d´Or sme si spoločne sadli, pracovalo sa nám výborne, Julian sa presne hodil k dvojici našich stálych jazdcov. Cez zimu nás čaká príprava na ďalšie podujatie svetového šampionátu, aprílovú 24-hodinovku v Le Mans a ja som rád, že ju absolvujeme práve aj s Julianom.“

Tlačová správa tímu Maco Racing Team

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *