Jason Dupasquier neprežil nehodu v Mugelle

Richard Karnok

Po ťažkej havárii v sobotnej druhej kvalifikácii kategórie Moto3 na Veľkej cene Talianska v Mugelle zomrel švajčiarsky pretekár Jason Dupasquier.

Dupasquier spadol v poslednom kole kvalifikácie na výjazde z rýchlej zákruty Arrabiata 2, pričom za ním jazdiaci súper už nemal šancu sa mu vyhnúť. Sobotný program bol prerušený a 19-ročného pretekára na mieste ošetrovali a následne vrtuľníkom previezli do nemocnice Careggi vo Florencii. Napriek maximálnemu úsiliu zdravotníckeho personálu okruhu a všetkých, ktorí sa následne švajčiarskemu jazdci venovali, v nedeľu nemocnica oznámila, že Dupasquier podľahol svojim zraneniam.

Jason Dupasquier začal svoju kariéru v kategórii Supermoto, kde sa stal niekoľkonásobným švajčiarskym šampiónom. Do svetového šampionátu Moto3 vstúpil v roku 2020. V úvode tohtoročnej sezóny skončil v prvom voľnom tréningu v Katare v prvej päťke, v nedeľňajších potom potom došiel prvýkrát v živote v top 10. Svoj najlepší výsledok v kariére v Moto3 si zapísal v Jereze, kde skončil na siedmom mieste. Po piatich úvodných pretekoch mal v priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta 27 bodov.