Tím Vector Bily KM Racing hodnotí Hockenheimring

Richard Karnok

Seriál IDM mal poslednú zástavku na okruhu Hockenheimring. Jaro Černý mal ešte teoretickú šancu bojovať o 6. miesto v celkovom poradí.

V tréningu vyskúšal viacero zmesí zadných pneumatík a viacero nastavení, ale s gripom nebol spokojný. Sústredili sme sa na merané tréningy, pre ktoré sme si dali cieľ umiestnenie v prvom rade.

1. kvalifikácia začala na mierne vlhkej trati, preto sme čakali s výjazdom, kým budú lepšie podmienky. Po pár odjazdených kolách ale odišiel motor, čo sa nám stalo prvýkrát v tejto sezóne. Medzi prvou a druhou kvalifikáciou mali teda mechanici plné ruky práce s výmenou za náhradný. Všetko sa stihlo a motocykel bol pripravený na druhý tréning. Približne v polovici sme nasadili kvalifikačnú pneumatiku a Jaro hneď svietil na obrazovke monitoru v prvom rade. Táto pneumatika má životnosť dve rýchle kolá a jej použitím je možné čas na jedno kolo výrazne znížiť. 10 minút pred koncom Jaro zamieril do boxu pre druhú pneumatiku, no čas sa mu už zlepšiť nepodarilo. Niekoľko jazdcov nás predbehlo a do pretekov nám patrila ôsma štartová pozícia.

Štart 20-kolových podvečerných pretekov sa Jarovi príliš nevydaril a v prvej zákrute stratil niekoľko pozícií. Černý bojoval a pomaly sa posúval v poradí. V 9. kole ale prišlo pri súboji so súperom ku kontaktu, ktorý Černý neustál a skončil sa pre neho pádom. Motocykel síce zodvihol a naštartoval, ale jeho poškodenie mu neumožnilo pokračovať v pretekoch. Vidina 6. miesta bola nenávratne preč a preto sme sa už len sústredili na čo najlepšie umiestnenie v druhých, nedeľných pretekoch.

Šampiónom superšportov sa už po týchto pretekoch stal Fín Tatu Lauslehto. Pekný slnečný deň prilákal na tribúny mnoho divákov, ktorých čakali napínavé súboje všetkých tried.

Martin Durdík sa predstavil v poslednom pretekoch sezóny triedy YAMAHA R6 DUNLOP Cup, kde si po predchádzajúcom podujatí veril na zisk ďalších bodov. Do pretekov štartoval z 19. pozície a po pekných súbojoch so súpermi si o priečku polepšil a cieľom prešiel na 18. pozícii.
Martin tento seriál jazdil po prvýkrát, na pre neho neznámych tratiach a s jeho pôsobením môžeme byť spokojný. Seriál je veľmi vyrovnaný, s veľkým počtom jazdcov. Bojuje sa na telo a je veľmi dobrým odrazovým mostíkom do ďalšieho pretekania.

Jarove Superšporty štartovali svoj pretek po obedňajšej show pre divákov. Diváci majú počas sezóny vyhradenú hodinu na PIT WALK spojenú s autogramiádou jazdcov, ktorí sú k dispozícii pri svojich boxoch. Asistuje im pri tom plno krásnych hostesiek. Vylosovaní diváci majú možnosť takzvaných Taxi jázd, keď ich ako spolujazdcov prevezú po okruhu známi pretekári na upravených dvojmiestnych motocykloch. Taktiež si užijú adrenalínovú jazdu ako spolujazdci v nádherných sajdkách.

Štart do preteku opäť Černému príliš nevyšiel a prepadol sa na 11.pozíciu. V jeho priebehu sa prebojoval na 9. priečku, na ktorej prešiel i cieľom týchto posledných pretekóv. S 97 bodmi na konte sa v celkovom poradí umiestnil na 9.priečke, keď celkovo v superšportoch bodovalo 30 jazdcov. V lepšom umiestnení nám zabránilo niekoľko výpadkov, v podobe pádov a vynechania pretekov v dôsledku zranenia a jeho následkov.

Pred nami zostáva náš vrchol sezóny, Majstrovstvá Európy superšportov, 5.- 7.10.2012, v španielskom Albacete.

Tomáš Motyčka
BRT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *