Smolný víkend Černého v Oscherslebene

Richard Karnok

Seriál Medzinárodných majstrovstiev Nemecka – IDM, pokračoval druhým pretekom na okruhu Motorsport Arena Oschersleben. Túto trať už Černý poznal s predsezónnych testov, čo nám dávalo šancu, po skúsenostiach z minulého preteku, pomýšľať na kvalitný výsledok.

Do tréningov sme oproti testom zmenili prevod a neskôr upravili geometriu a nastavenie motocykla. Jaro sa postupne zlepšoval a približoval k časom, ktoré tu dosahoval.  Sobotnými meranými tréningami začali ale pre nás neskutočne smolné dva dni.  V 1. kvalifikácii, po pár odjazdených kolách, motocyklu slabol výkon a display oznámil poruchu. Chybu mechanik našiel, no nebolo možné ju na mieste opraviť. Čiže 1. kvalifikácia = 31.miesto.

V prvej polovici 2. kvalifikácie sa Černý dostal na svoj najlepší čas, v boxoch dostal novú zadnú pneumatiku a čakali sme ďalšie výrazné zlepšenie. Motocykel bol ale proti a poruchou motora ukončil ďalší postup vo výsledkovej listine.  Vyplynula z toho až 23. pozícia na štartovom rošte a samozrejme urýchlená výmena motora do poobedňajšieho 1. preteku.

Motor sme si museli požičať, pretože výmenu z druhej moto by sme nestihli. Po ďalších peripetiách sme sa na štart dostali na poslednú chvíľu, no tým to ešte neskončilo. Po príchode na štartovú pozíciu sme zistili ďalší problém, pre ktorý sa musel bike odtlačiť a upraviť mimo trate.  Nervozita bola na maxime a my sme nevedeli či vôbec štart preteku stihneme. Nakoniec sa to podarilo len tak tak a Jaro musel štartovať z poslednej 40. pozície.

V preteku a neskôr i na telemetrii bolo viditeľné, že motor nemá taký výkon ani rýchlosť ako náš a Jaro tak prešiel cieľom ťažkého, 20 kolového preteku na 23. mieste.  Po analýze dát sme sa rozhodli pre výmenu motora s nášho druhého motocykla. Ďalšia šichta sa končila približne o polnoci.

V nedeľnom rannom warm upe vyzeralo všetko v poriadku a tak sme s vidinou lepšieho výsledku očakávali náš pretek číslo 2. Černý štartoval z kvalifikačnej 23. pozície, čo na sebadôvere v tak nabitom štartovom poli určite nepridá.  Štart sa nepodaril ako si predstavoval a po prvom kole figuroval na 32. mieste. Postupne sa na tejto technickej trati pomaly prepracovával cez súperov až jeho snaženie na 20. priečke ukončila opäť porucha ďalšieho motora. Po pretekoch sme boli všetci naštvaní a veľmi sklamaní. Čaká nás oprava techniky a analýza vzniknutých problémov.

Dúfame, že na ďalších pretekoch 20.- 22.5. v Nurburgringu sa k nám už šťastena prikloní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *