Jaro Černý za Vector Bily KM Racing!

Richard Karnok 1

Slovenský motocyklový reprezentant Jaroslav Černý a jeho tím Bily Racing podpísali v piatok 11.11.2011 v Düsseldorfe zmluvu so špičkovým tímom Vector Racing z Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov (IDM), ktorý tento rok v tomto mimoriadne prestížnom seriáli vybojoval titul šampióna v triede Superšport.

Černý teda absolvuje sezónu 2012 v seriáli IDM ako jazdec majstrovského tímu Vector Bily KM Racing v triede Superšport. Ako vôbec prvý Slovák bude sedlať továrenský motocykel Yamaha pod vedením šéftechnika tímu ParkinGo Yamaha z MS Superšportov, ktorý sa tento rok staral o motocykel majstra sveta Chaza Daviesa a jeho kolegu Lucu Scassu.

Černému sa vstupom do tohto špičkového tímu otvárajú nové možnosti a v jeho druhej sezóne v IDM môže pomýšľať na umiestnenia v prvej päťke, či dokonca na stupňoch víťazov. Tím Vector Racing má za sebou okrem tohtoročného titulu nemeckého šampióna navyše úspešné účinkovania v seriáloch MS Superšport, MotoGP 250 ccm i v novej triede Moto2.

Jaroslav Černý:
„Ponuka, ktorá prišla ma veľmi potešila, ale zároveň som si nedokázal predstaviť, že by sme to mohli uskutočniť. Stále neviem, čo môžem od toho čakať, ale verím, že sa posunieme o kus dopredu. Naozaj som veľmi zvedavý na motorku, pretože sedieť na takom niečom sa nedeje každý deň. Musím poďakovať ľuďom, ktorí na tomto projekte veľmi usilovne pracujú, hlavne Robovi Bílemu, Jožkovi Durdíkovi, Milanovi Kloknerovi a Tomášovi Motyčkovi, spoločnostiam AZ Auto a Troliga Bus, ako i všetkým súčasným a budúcim partnerom. Verím, že sa všetkým čo mi pomáhajú, v budúcej sezóne odvďačím dobrými výsledkami a spolu budeme pokračovať k novým výzvam.“

V Nemecku uvidíme i Martina Durdíka, druhého pretekára nášho tímu, ktorý uplynulú sezónu jazdil v seriáli Alpe Adria Championship. Konkrétne v značkovom seriáli Yamaha R6 Cup, ktorý je súčasťou víkendov pretekov nemeckého šampionátu. R6 Cup ponúka vyrovnané, dramatické preteky na identických motocykloch vo viac ako 40-člennom jazdeckom poli. Durdík bude, rovnako ako Černý, členom tímu Vector Bily KM Racing.

Martin Durdík:
„Po prvej ostrej sezóne v Alpe Adrii prišla ďalšia výzva v nemeckom seriáli IDM, v R6 cupe. Veľmi sa na túto kategóriu teším a dúfam, že sa mi podarí rýchlo adaptovať na nové trate a posuniem sa zase o kúsok dopredu.“

Tomáš Motyčka
BRT

Černý pri podpise zmluvy v Düsseldorfe

Jeden komentár k článku “Jaro Černý za Vector Bily KM Racing!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *