Jaro Černý si priviezol body za šieste miesto

Richard Karnok

Na novootvorenom rakúskom okruhu Red Bull Ring pokračoval predposlednými pretekmi prestížny šampionát Medzinárodných majstrovstiev Nemecka – IDM.

Popri IDM usporiadatelia zaradili do programu i rakúsky šampionát, ktorý sme využili ako ďalšiu možnosť Jarovej prípravy. V tréningoch IDM Jaro zaznamenal slušný progres, vyskúšali sme oba motocykle, rôzne nastavenia. Černý sa zúčastnil i meraného tréningu rakúskeho šampionátu a do preteku sa kvalifikoval 2. najrýchlejším časom, čiže by štartoval z 1. radu. Jaro nejazdil v plnom nasadení, pretože to nebola naša priorita a šetrili sme motocykel.
Bohužiaľ, kvôli poruche musel pre IDM použiť motorku so slabším motorom.

Tento víkend bol mimoriadne náročný, pracovalo sa od rána do noci a cez deň panovali tropické teploty. K zvládnutiu náporu nám pomáhali energy drinky od výrobcu rovnakého mena, ako je názov okruhu, na ktorom sme štartovali.

V prvej kvalifikácii IDM Černý obsadil 10. priečku, v druhej svoj čas vylepšil, no klesol na 11. pozíciu, čo znamenalo štart z tretieho radu.
Štart sobotných pretekov bol na programe až o 17:25 hod. Na tribúnach bolo množstvo divákov, ktorí čakali na 17 kolové napínavé dobrodružstvo.
Černý mal dobrý štart a darilo sa mu i v pretekoch. V úvode jazdil v skupine o 7.-13. miesto, v ktorej sa prepracoval na čelo a postupne sa od nej odpútal.
V poslednom kole sa dostal na 6. pozíciu, na ktorej i prešiel cieľom.
Na preteky nás prišli podporiť i naši partneri, ktorí mali veľkú radosť z výborného výsledku.
V sobotu sa do neskorých nočných hodín ešte pracovalo na motore, pretože jazdec si sťažoval na slabší výkon.

V nedeľu sme ale už toľko šťastia nemali.
Štart sa celkom vydaril a Černý prechádzal cieľom prvého kola na 10.mieste. Tlačil sa dopredu a bolo len otázkou času, kedy sa postupne dostane pred ďalších súperov. Bohužiaľ v 6. kole prišla porucha motocykla a Jaro musel odstúpiť z 9. miesta.
Reálne sme mohli uvažovať o umiestnení ako v sobotňajších pretekoch.

Odchádzali sme so zmiešanými pocitmi, lebo zažiť toľko smoly v jednej sezóne je priam neuveriteľné. Chceme sa ale čo najlepšie pripraviť a úspešne reprezentovať na finále IDM, ktoré sa bude konať 16.-18.9. na nemeckom Hockenheimringu.

Tomáš Motyčka
BRT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *