Jantulík zakončil sezónu dvadsiatym miestom

Richard Karnok

Posledné podujatie Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov sa konalo cez víkend na okruhu Hockenheimring. Slovák Jakub Jantulík, pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu, sa chcel s tohtoročnou sezónou v triede 125 ccm rozlúčiť čo najlepším výsledkom.

Sedemnásťročný jazdec skončil v sobotnej kvalifikácii na 23. mieste a do pretekov tak štartoval zo šiesteho radu. Po vydarenom štarte doplatil v prvej zákrute na chybu súpera, prepadol sa späť a do konca pretekov potom bojoval s trojicou pretekárov o záverečné miesta druhej desiatky, pričom v cieli mu patrilo dvadsiate miesto. V záverečnom hodnotení nemeckého šampionátu patrí Jakubovi 26. priečka so ziskom troch bodov.

Jakub Jantulík:
„Štart mi vyšiel výborne, odhadujem, že som sa posunul možno o dva rady dopredu, ale jeden zo súperov v nájazde do prvej zákrute ostro zabrzdil a niektorí sme mali čo robiť, aby sme to ustáli. Tým pádom som sa prepadol tam kde som bol predtým a potom som sa už len snažil získať čo sa dalo. Nakoniec sme bojovali štvorica súperov a vcelku som si to užil, boli to pekné súboje. Túžil som samozrejme po lepšom výsledku, ale viac sa dosiahnuť nedalo. Tohtoročná sezóna je za nami, prichádza čas pripravovať sa na tú nadchádzajúcu. Chcem vyjadriť vďačnosť všetkým, ktorí mi pomáhali a verím, že v roku 2012 bude oveľa viac dôvodov k radosti ako tomu bolo tento rok…“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *