Jantulík zabodoval na Schleizi, chystá sa na GP v Brne

Richard Karnok

Na nemeckom okruhu Schleizer Dreieck pokračoval seriál Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov. V triede 125 ccm na štarte nechýbal ani pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu, Slovák Jakub Jantulík.

Po zisku jedného bodu v predchádzajúcom podujatí nemeckého šampionátu na rakúskom Salzburgringu prichádzal Jakub na nemecký prírodný okruh pri Schleizi s túžbou rozšíriť svoje bodové konto. V kvalifikácii však obsadil až 22. miesto, čo mu veľa nádejí na dobré umiestnenie nedávalo. Do pretekov sa mu podarilo dobre odštartovať, no v druhom kole sa po chybe prepadol až na posledné miesto. Následná stíhacia jazda mu vyniesla 17. miesto, no keďže dvaja jazdci z prvej pätnástky poradia súťažili bez nároku na body, Jakub sa posunul na 15. bodovanú pozíciu a obhájil tak svoje umiestnenie zo Salzburgringu. Počas nadchádzajúceho víkendu sa 16-ročný pretekár predstaví s voľnou kartou na Veľkej cene Českej republiky na Masarykovom okruhu v Brne.

Jakub Jantulík:
„Nevyšla mi prvá kvalifikácia a hoci som sa chcel v druhej zlepšiť, dopadlo to opäť zle a štartoval som až z 22. miesta. Štart sa mi vydaril vynikajúco, postúpil som asi o sedem miest, ale trať bola po rannom daždi na niektorých úsekoch ešte mokrá a ja som v druhom kole v nájazde do zákruty prebrzdil. Prepadol som sa na posledné miesto a potom som sa už len snažil dobehnúť stratu. Som rád, že z toho bol nakoniec jeden bod, aj keď ma samozrejme mrzí, že to nedopadlo lepšie, keďže som tentoraz tých bodov mohol pozbierať viac.“

 

Jakub sa pripravuje na Veľkú cenu Českej republiky v Brne

Už cez víkend si na Masarykovom okruhu v Brne zmerajú sily najlepší motocykloví pretekári našej planéty. Medzi nimi sa bude v triede 125 ccm snažiť presadiť aj 16-ročný Slovák Jakub Jantulík, pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu.

Jakub získal pre štart na českej Grand Prix tzv. voľnú kartu, ktorá ho oprávňuje k účasti na tomto vrcholnom podujatí. Na majstrovstvách sveta sa predstavil už dva razy v roku 2009, kedy v talianskom Misane dokončil preteky na 26. mieste a v portugalskom Estorile bol dvadsiaty prvý. Na takmer domácej Veľkej cene sa však predstaví po prvý raz. Bude zároveň po deviatich rokoch ďalším Slovákom, ktorý bude jazdiť na MS v Brne, keď pred ním to bol naposledy v roku 2002 Vladimír Častka v triede 250 ccm.

Už v stredu o 13. hodine Jakub spolu s niekoľkými ďalšími pretekármi navštívi Detskú nemocnicu v Brne, kde ich čaká stretnutie s chorými deťmi. Vo štvrtok o štvrť na šesť večer Jakub absolvuje autogramiádu v brnianskom nákupnom centre Olympia, ktorej sa zúčastnia aj niekoľkí ďalší pretekári zo svetového šampionátu. V piatok už Jakuba čakajú dva voľné tréningy (o 9:15 a 13:15 hod), v sobotu ráno tretí voľný tréning (9:15) a poobede o 13. hodine 40-minútová kvalifikácia na nedeľné preteky, ktoré budú odštartované o 11. hodine.

Jakub Jantulík:
„Do Brna sa veľmi teším, je to v podstate moja domáca Veľká cena, aj keď si uvedomujem, že to bude veľmi náročné. Tohtoročná sezóna sa vôbec nevyvíja podľa mojich predstáv, ale v niekoľkých posledných pretekoch som sa predsa len posunul o niečo vpred a v Brne urobím všetko pre čo najlepší výsledok. Verím, že poteším všetkých mojich fanúšikov.“

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *