Jantulík zabodoval na Salzburgringu

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík odchádzal na rakúsky Salzburgring s cieľom vybojovať prvé tohtoročné body do hodnotenia Medzinárodného nemeckého šampionátu v triede 125 ccm. To sa mu aj napriek dramatickému pádu v kvalifikácii podarilo.

V závere druhej kvalifikácie, v ktorej sa rozhodovalo o postavení na štarte, mal 16-ročný pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu ťažký pád, keď skončil s motocyklom v ochrannej bariére a prišiel tak aj o lepší čas, keďže medzičasy naznačovali, že mohol byť o sekundu rýchlejší ako predtým.
Aj napriek bolestiam v nedeľu nastúpil na štart pretekov, vktorých vybojoval pätnáste miesto a získal tak prvý bod do hodnotenia tohtoročného seriálu.

Jakub Jantulík
“V piatok sme vo voľných tréningoch pracovali na nastavení motocykla, žiaľ, v druhom sa zadrel motor – našťastie som stihol stlačiť spojku – a tak v treťom som už len zabiehal nový motor, no začalo pršať, takže som toho nakoniec v piatok veľa nenajazdil. V sobotu som v prvej kvalifikácii na osychajúcej trati zbytočne neriskoval, takisto v druhej bolo zo začiatku mokro, ale potom sa dalo jazdiť aj na suchých pneumatikách. V závere som bol rozbehnutý na dobrý čas, ale na výjazde na cieľovú rovinku som dostal šmyk, ktorý som ustál, no motocykel zmenil smer a rútil som sa priamo do bariéry, ktorá je na tom mieste blízko trate. Bol z toho najhorší pád mojej kariéry, narazil som si pravý bok, a najviac ma bolela noha, ktorá mala obmedzenú pohyblivosť. Aj napriek tomu som bol pred nedeľnými pretekmi dobre naladený. Štart sa mi vydaril, pre pád súperov som však musel uhýbať a bol som nútený celkom spomaliť. Tým pádom vznikla medzi mnou a jazdcami vpredu medzera, ktorá sa už nedala stiahnuť. Počas celých pretekov som teda udržiaval náskok na tých za mnou a nakoniec som skončil pätnásty a získal prvý bod v tejto sezóne. Je pravda, že to dnes bolo opäť o niečo lepšie, ale k spokojnosti mám rozhodne ďaleko.”

Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *