IDM Sachsenring

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Na Sachsenringu pokračuje medzinárodný nemecký šampionát, kde sa predstavia Jaroslav Černý a Martin Durdík.

NEDEĽA:

Preteky:

V druhých pretekoch triedy Supersport skončila stíhačka Jara Černého opäť na 13. mieste, keď len jedna sekunda ho delila od deviatej priečky. Do hodnotenia IDM je to však opäť zisk štyroch bodov za 12. miesto. Priebežne je Jaro pred posledným podujatím na ôsmom mieste.

„Dnes to dopadlo rovnako ako včera, ale ledva som došiel do cieľa,“ vraví tesne po pretekoch Jaro. „Posledné tri kolá mi vynechávala motorka a dve zákruty za cieľom mi došiel benzín. Škoda, mohol som zabojovať o deviate miesto, ale tentoraz bola technika proti. Čas 1:27,3 je na úrovni prvej päťky a to je jediné s čím som spokojný. N posledné preteky na Hockenheime sa pripravím najlepšie ako viem a sezónu IDM chcem zakončiť na pódiu. Budúci víkend budeme na Hockenheime testovať. Verím, že tá smola sa už skončila. Ďakujem všetkým partnerom, že stoja za nami.“

Martin Durdík obsadil v pretekoch Yamaha R6 Dunlop Cupu 14. miesto a odváža si tak zo Sachsenringu dva body do hodnotenia seriálu.
Výsledky pretekov Supersport
Výsledky pretekov Yamaha R6 Dunlop Cup

——————————————————————————————–

SOBOTA:

Kvalifikácia a preteky:

Jaro Černý hneď v úvode prvej kvalifikácie spadol. „Zahodil som to v prvom kole na predok, zrazu mi to ustrelilo, naozaj neviem prečo, som na seba strašne nasr…,“ komentuje svoj pád. Aj napriek tomu, že sa nekvalifikoval, bol nakoniec pripustený k pretekom, ale štartoval až z 30. pozície. Vďaka stíhacej jazde nakoniec obsadil 13. miesto, do hodnotenia IDM to ale boli štyri body za 12. priečku.
Martin Durdík skončil v kvalifikácii Yamaha R6 Dunlop Cupu na 17. mieste.
Výsledky kvalifikácie Supersport
Výsledky prvých pretekov Supersport
Výsledky kvalifikácie Yamaha R6 Dunlop Cup

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *