Černý a Jantulík na IDM na Salzburgringu

Richard Karnok

(AKTUALIZOVANÉ) Počas nadchádzajúceho víkendu sa na rakúskom Salzburgringu predstavia naši pretekári Jaroslav Černý (Supersport) a Jakub Jantulík (125 ccm). Jaro bude chcieť vylepšiť svoje postavenie v priebežnom hodnotení, kde je zatiaľ na osemnástom mieste so ziskom 19 bodov, Jakub sa pokúsi vybojovať prvé tohtoročné body.

 

NEDEĽA:

125 ccm:

Jakub získal aj napriek bolestiam zo včerajšieho pádu svoj prvý tohtoročný bod za 15. miesto.

Výsledky

Supersport:

Pre technický problém v samotnom zývere pretekov obsadil Jaro 21. miesto, hoci predtým jazdil na 9. mieste.

Výsledky 2. pretekov

————————————

SOBOTA:

125 ccm:

V mokrej 1. kvalifikácii skončil Jakub na 12.mieste dosiahnutým časom 1:40.265. V 2. kvalifikácii Jakub obsadil 14.miesto a s veľkou pravdepodobnosťou by sa ešte dokázal zlepšiť, avšak kvalifikačný tréning na osychajúcej trati ukončil pádom práve v momente, keď mal “rozbehnuté” rýchle kolo o sekundu rýchlejšie než top čas 1:33.979 dosiahnutý tesne predtým. Jakub má narazené koleno, každopádne jeho účasť v zajtrajších pretekoch by to ovplyvniť nemalo.

Výsledky kvalifikácie

Supersport:

V prvej kvalifikácii obsadil Jaro jedenáste miesto, po druhej mu na štarte patrila dokonca výborná siedma pozícia. V prvých pretekoch, ktoré sa šli už dnes poobede na vode, Jaro pre pád nedokončil. Doplatil na nečistotu, pravdepodobne olejovú škvrnu, práve v čase keď už jazdil na šiestom mieste.

Takto jeho pád zachytila cieľová kamera priamo na okruhu: klikni sem…

Výsledky kvalifikácie

Výsledky 1. pretekov

Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.