Černý a Durdík v Assene

Richard Karnok

Sezóna medzinárodných nemeckých majstrovstiev – IDM sa prehupla do druhej polovice. Po ročnej pauze sa opäť vrátili na legendárny okruh TT Circuit Assen v Holandsku.

 

Na dráhu sa po dlhých týždňoch vrátil i náš jazdec Jaro Černý. Pre zranenie zápästia Jaro vynechal i pretek v rakúskom Red Bullringu čo znamenalo i ďalší bodový výpadok. V Assene ruka ešte nebola doliečená ale i kvôli bodom Černý do pretekov nastúpil.

Jaro i Martin Durdík jazdili na tomto okruhu prvýkrát a čakalo ich teda i učenie tejto náročnej trate. Stretávajú sa tu rýchle pasáže s preklápačkami i prudké brzdy. Nájdenie optimálnej stopy taktiež nieje jednoduché. Černého limitovala i bolesť, proti ktorej sme museli použiť medikamenty s tlmiacim účinkom.

Merané tréningy znamenali pre nás 12. miesto v treťom rade na štarte. V pretekoch sme počítali v umiestnení v prvej desiatke, no zranenie a dĺžka pretekov sa ukázali ako limitujúce pre dosiahnutie nášho cieľa. Oba preteky Jaro dojazdil na 12.pozícii a pripísali sme si dôležité body do tabuľky celkového hodnotenia. Momentálne je Černý na 10.mieste s 59 bodmi na konte.

Martin Durdík si v meranom tréningu v Yamaha R6 Dunlop Cupe vyjazdil 22. miesto. Martin mal už tradične dobrý štart a v peknom preteku si vybojoval 19.priečku, čo je zatiaľ jeho najlepšie umiestnenie v tomto seriáli.

Víkendové preteky prebehli za príjemného počasia. 6.kolo nemeckého seriálu IDM pokračuje 3.- 5.8. na okruhu Schleiz a my veríme, že budeme opäť bojovať o najvyššie pozície.

Tomáš Motyčka
BRT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *