Černého úspešné vystúpenie v Schleizi

Richard Karnok

Vector Bily KM Racing Team tentoraz zastupoval len Jaro Černý. Martin Durdík sa pre vysokoškolské povinnosti na štart postaviť nemohol.

Jaro sa pomaly zotavuje zo zranenia ruky, ktoré ho ešte stále limituje v 100% výkone. Piatočné voľné tréningy prebiehali za slnečného počasia a Černý si v nich viedol veľmi dobre. Deň ukončil tretím najrýchlejším časom.

V sobotu po prvých meraných tréningoch Jarovi patrila 6. pozícia, keď prvých jedenásť jazdcov bolo v jednej sekunde. Poobede bol posunutý časový plán z dôvodu odstraňovania oleja v tréningu superbikov. Teplota bola výrazne vyššia ako ráno, a tak v druhom tréningu už k zmenám v poradí nedošlo. Do podvečerných pretekov teda Černý štartoval zo šiestej pozície.

V prvých kolách sa Jaro pohyboval na 7. mieste. Preteky bol napínavé, jazdilo sa vo viacčlennej skupine a poradie sa neustále menilo. V 11. kole sa Černý usadil na šiestej priečke a v šesťnástom zajazdil svoje najrýchlejšie kolo. V 17-tom kole sa dostal na 5. pozíciu, na ktorej i prešiel cieľom 0,8 sekundy za štvrtým v poradí fínom Lauslehtom, ktorý je lídrom tabuľky celkového hodnotenia triedy Supersport. Jaro s výsledkom nebol spokojný, sťažoval sa na priľnavosť, niekoľkokrát to bolo až na hranici pádu.

Nedeľné počasie bolo premenlivé a preteky superšportov sa dostali na program až o 1,5 hodiny neskôr ako bolo v pláne. Preteky boli opäť jedným veľkým 19-kolovým bojom. V úvodných okruhoch Černý jazdil na šiestej resp. piatej pozícii, v ôsmom sa prebojoval na štvrtú. V desiatom kole prišlo pri súboji ku kontaktu so súperom a Jaro razom stratil dve pozície. V 16. kole si o jedno miesto polepšil a na piatom mieste prešiel i cieľom týchto napínavých pretekov. Napriek hendikepu sme si pripísali dôležité body do tabuľky celkového hodnotenia a s 81 bodmi sme na deviatej pozícii.

Ešte dnes sa náš tím premiestni na okruh Sachsenring, kde nás zajtra čaká testovanie, na ktoré sa pripojí i jazdec Yamaha R6 Dunlop Cupu Martin Durdík. Pred nami je letná prestávka a ďalšie preteky seriálu IDM sa uskutočnia práve na okruhu GP Nemecka, Sachsenringu 1.- 2.9.2012.

Tomáš Motyčka
BRT

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *