Finále FIM EWC sa uskutoční 9. októbra v českom Moste!

Richard Karnok

Zmeny v termínových kalendároch pre koronakrízu pokračujú aj vo vrcholných šampionátoch. V Majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (FIM EWC) prichádza k zmenám.

Pôvodne záverečné podujatie, 8-hodinovka v japonskej Suzuke (7. novembra), je pre nárast pozitívnych prípadov koronavírusu zrušená a do seriálu sú pre posilnenie kalendára pridané 8-hodinové preteky 9. októbra v českom Moste. Tie vlastne nahradia osemhodinovku v Oscherslebene, ktorá sa pôvodne mali konať v máji.

V Moste sa budú preteky konať spoločne s automobilovými pretekmi WTCR, teda rovnako, ako tomu bolo pred rokmi na Slovakia Ringu a v Sepangu. Po úspešnom augustovom podujatí WSBK sa teda severočeský okruh dostáva na výslnie a ešte tento rok na ňom môžu diváci vidieť ďalšie z vrcholných motocyklových podujatí.

Po 24-hodinovke Bol d’Or, ktorá sa bude konať 18. a 19. septembra v Le Castellet, sa teda finále uskutoční v Českej republike. Body sa podľa predpisov zvýšia o 150%, čo znamená, že víťazovi pretekov v každej triede pribudne 45 bodov.

Na tento termín pôvodne plánované podujatie šampionátu Alpe Adria a republikových šampionátov sa neuskutoční. 

Text: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.