Filipa Salače dělilo od bodu jen 0,084 sekundy

Osmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 20. září 2020 druhý závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, ve které má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.

Po nevydařeném minulém víkendu se na tomto okruhu snažil napravit svou reputaci a získat další body do tabulky seriálu. Nakonec skončil šestnáctý o 0,084 sekundy za bodovaným umístěním.

Úvodní tréninky Filipovi vyšly, v prvním dojel sedmý, ve druhém se ještě o jednu pozici zlepšil. I když měl ve třetím tréninku těžký pád, nastoupil v kvalifikaci a vybojoval solidní čtrnácté místo. Nedělní závod se Filipovi nepodařilo proměnit v bodový zisk, ale tentokrát jen těsně. Nepovedl se mu start, hned v prvním kole se propadl na třiadvacátou pozici, pak se probojoval na sedmnácté místo, kde jezdil po většinu závodu. V závěru se mu podařilo posunout se ještě o jednu pozici dopředu.  Od bodovaného patnáctého místa ho dělilo pouze 84 tisícin sekundy.

Filip Salač víkend hodnotí kladně, přestože se ještě dnes cítil, jako by ho přejel vlak. Následek těžkého pádu ve třetím tréninku, který naštěstí odnesly jen pohmožděniny. „Ve druhé kvalifikaci mi praskla kapota a vypadl airbox, takže motorka neměla sání a vůbec nejela, proto jsem startoval až z páté řady. Po startu jsem byl zase vytlačen, byla to i trošku moje chyba, že jsem chtěl jet zvnějšku do čtvrté zatáčky. Protože je tady nový asfalt, který není ještě na okraji dráhy nagumovaný, nemohl jsem přidat a propadl jsem se až na třiadvacátou pozici. Dotahoval jsem se dopředu, ale pak mi opět praskla kapota, vypadl airbox a motorka zase nejela. I když jsem nakonec na bodovanou pozici nedosáhl, s mým výkonem jsem docela spokojený, v zatáčkách jsem měl navrch, rychlost tam je. Takže tento víkend hodnotím pozitivně a všechno ještě samozřejmě probereme s týmem,“ shrnul Filip Salač s tím, že už se těší do Barcelony.

Právě tam bude mít příležitost vylepšit si své bodové konto na dalším závodě MotoGP. Katalánský okruh je pro Filipa zatím prokletý. V loňském roce se mu zde sice dařilo, ale v průběhu závodu byl sražen jiným jezdcem a závod nedokončil. Těžký pád zde měl i v roce 2017. Jak se mu bude dařit letos, zjistíme o víkendu 26. – 27. září 2020.