EWC na Slovakia Ringu opäť aj s motomaxx racing teamom

Richard Karnok

Dvanásteho mája na okruhu Slovakia Ring osemhodinovými pretekmi opäť predstaví svetový vytrvalostný šampionát cestných motocyklov. Rovnako ako vlani sa podujatia zúčastní aj slovenský motomaxx racing team s motocyklom Kawasaki.

Po vlaňajšej premiére, kedy si tím splnil sen o štarte na pretekoch svetového šampionátu a dokázal náročné osemhodinové preteky dokončiť na 23. mieste a jedenástom v hodnotení triedy triedy Superstock, by chceli Slováci tentoraz postúpiť vyššie.
„Vlani sme vôbec nevedeli čo nás čaká, všetko sme to naplno pochopili až na mieste,“ vraví majiteľ tímu Boris Mentel. „Tento rok už predsa len máme z čoho vychádzať, hoci skúseností, ktoré sú v tejto disciplíne najdôležitejšie, nám stále chýbajú. Vytrvalostné preteky sú v mnohom aj o šťastí a my dúfame, že po vlaňajšej smole by sa práve šťastie mohlo tentoraz obrátiť tvárou k nám. Pôjdeme do toho ale naplno a urobíme všetko pre to, aby sme sa čo najlepšie umiestnili a dôstojne reprezentovali Slovensko“

Aj tento rok bude motomaxx racing team jediným tímom na štarte s čisto slovenským pretekárskym obsadením. K Vladimírovi Ružovi a Jurajovi Knezovičovi, ktorí na pretekoch štartoval už vlani, tentoraz pribudne skúsený pretekár, aktuálny majster Slovenska v triede Superbike Peter Duchyňa.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *