Dve európske víťazstvá Maxima Repáka v českom Moste

Richard Karnok 1

Vynikajúci výsledok dosiahol na pretekoch Yamaha R3 bLU cRU European cup 14-ročný slovenský motocyklový pretekár Maxim Repák. Preteky boli súčasťou podujatia World Superbike v českom Moste. V piatok Maxim vybojoval pole position a svoju dominanciu potvrdil aj víťazstvami v oboch sobotných pretekoch.

Piatkové Superpole muselo byť pre nepriazeň počasia zrušené, čo znamenalo, že poradie na štartovom rošte určil predchádzajúci voľný tréning. V tom bol najrýchlejší práve mladý Slovák, ktorého na mieste povzbudzovali nielen českí, ale aj mnohí slovenskí fanúšikovia, ktorí zavítali na severočeský okruh. Tí sa nakoniec radovali aj z jeho dvoch víťazstiev, pri ktorých svojich súperov doslova deklasoval. Po víťazstve a druhom mieste v talianskom Misane a takisto druhom mieste v Holandsku bral teda tentoraz pretekár tímu Halbich motorsport plný počet bodov, čím sa prebojoval na druhé miesto priebežného hodnotenia. Na vedúceho Španiela Ikera Garciu stráca 22 bodov.
Predposledné podujatie seriálu sa uskutoční 4. septembra vo francúzskom Magny-Cours.

Maxim Repák:

Mám za sebou nádherný víkend na pretekoch európskeho pohára Yamaha R3 bLU cRU European cup, ktorý sa ide popri majstrovstvách sveta World Superbike. Tentoraz bol našou zastávkou okruh v českom Moste. Môj pocit spokojnosti vyplýva z dosiahnutých výsledkov v každej jazde. Podarilo sa mi súčasne vybojovať prvé miesto na štartovom rošte, v prvých pretekoch, druhých pretekoch a taktiež som zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov. Na okruhu panovala úžasná atmosféra a s istotou sa sem budeme s radosťou vracať. Ďakujem všetkým fanúšikom za slová podpory ale najmä svojmu trénerovi Honzovi Halbichovi staršiemu, bez ktorého by bolo ťažké tento úspech dosiahnuť.

TS Maxima Repáka

Jeden komentár k článku “Dve európske víťazstvá Maxima Repáka v českom Moste

  1. Maxim vyborna praca👋👍
    Dalsi sezona red bull musis dat to je povinnost😂
    Jednu sezonu sa tam otukas a priblizis vitaztvu a druhu vyhras
    Potom mas cestu do m3 otvorenu u aja!!!!
    Drzim palce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *