Denis Kováč zvíťazil v nemeckom Templine!

Richard Karnok 1

V nemeckom Templine sa 21. a 22. apríla uskutočnilo prvé podujatie European Scooter Trophy, ktorého sa v triede SuperSport zúčastnil aj slovenský pretekár Denis Kováč. Ten svojich súperov dokonale zaskočil, keď si z Nemecka priniesol plný počet bodov za víťazstvá v oboch nedeľných pretekoch!

Denis Kováč:
„Keďže som trať v Templine nepoznal, cestovali sme už štvrtok, aby som mohol v piatok trošku potrénovať. Cesta bola dlhá 850 kilometrov a usporiadatelia ma privítali a vyhlásili za najvzdialenejšieho pretekára. Počasie bolo krásne, slnečné počas celého víkendu, okolo 27 stupňov. V piatok ráno sme začali trénovať, trošku nás zo začiatku hnevala technika, ale potom sa to vyriešilo.
V sobotu nás čakal jeden voľný a dva merané tréningy. Vyjazdil som si tretiu pozíciu na štarte časom 56,014 s, keď prvý jazdec v triede SuperSport mal čas 55,776 s. Boli sme spokojní, nakoľko nás štartovalo 16 jazdcov.
V nedeľu ráno sme mali voľný tréning a vyskúšali sme nastavenie do pretekov. Potom na nás čakali dvoje preteky, ktoré boli dlhé a náročné, jazdili sa na 15 kôl.
Nastavenie sa osvedčilo a do prvých pretekov som odštartoval na tretej pozícii. Po šiestich kolách boli preteky prerušené a po reštarte som štartoval z druhej pozície. Zvíťazil som spôsobom štart cieľ, súperom som nedal šancu na predbehnutie. V druhých pretekoch som odštartoval z 3. pozície a prepadol som sa o jedno miesto. Počas pretekov som držal rýchle tempo a jazdcov predo mnou som s istotou predbehol, o čom svedčí aj čas 55,198 s.
Chcel by som sa poďakovať Vladkovi Gudabovi za 100% prípravu motorov a firme Pátek Family, s.r.o.“