Denis Kováč zvíťazil na pretekoch Majstrovstiev Európy skútrov!

Richard Karnok

V dňoch 9.-11. 7. sa konalo prvé podujatie Majstrovstiev Európy skútrov na nemeckom Harz-Ringu. Výborné výsledky na mieste dosiahol slovenský pretekár Denis Kováč, keď bol v prvej jazde druhý a v druhej zvíťazil!

Denis Kováč:

Na preteky sme cestovali už vo štvrtok, keďže nás čakalo 760 kilometrov. V piatok bolo na pláne voľné trénovanie, ale nakoľko nám počasie neprialo a bolo len 14 stupňov a dážď, nejazdilo sa. Tento rok sme sa rozhodli štartovať v tej najvyššej triede (expert), kde sú známe mená, ako Marc Harder, Andreas Lukas, Yanick Ong, Attila Gaspar. Táto trieda mala zastúpenie z viacerých krajín. Maďarsko, Dánsko, Slovensko, Holandsko a Nemecko. V sobotu sme mali 5 voľných tréningov a dve kvalifikácie.

Keďže som chcel držať krok s tými najlepšími, pády boli samozrejmosťou 😁 Presne boli štyri z piatich tréningov. V kvalifikácii som zajazdil 3. miesto, čo bolo super miesto na štarte. V nedeľu nás čakali dvoje preteky. V prvých som skončil druhý, keďže vlastnou chybou som bol dlhý v jednej zatáčke a potom nastala spanilá jazda 🤪

V druhých pretekoch som skončil druhý, ale nakoľko prvý jazdec predbiehal pod žltými vlajkami posunuli ho na druhé miesto a j som skončil celkovo prvý. Takže radosť bola na svete.
Veľké ďakujem ale patri Vladkovi Gudábovi za motory nachystané na takej vysokej úrovni.

TS Denisa Kováča

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *