Denis Kováč úspešný na European Scooter Trophy v Poľsku

Cez víkend 27.-28.7 sa na kartingovej dráhe v Zielonej Gore v Poľsku konalo ďalšie podujatie European Scooter Trophy, ktorého sa zúčastnil aj slovenský pretekár Denis Kováč. Denis aj tentoraz predviedol skvelé výkony a vybojoval tretie miesto.

Denis Kováč: „Dráha v Poľsku bola pre mňa neznáma, pretože som na nej nikdy nejazdil. Na miesto sme vyrazili už štvrtok, pretože cesta merala vyše 650 kilometrov. Od prvého dňa nás sprevádzalo slnečné počasie, na trénovanie ako vyšité. V piatok prebiehali prvé tréningy a s traťou som sa iba zoznamoval, prekvapili ma naklonene zákruty, ktoré som videl prvýkrát v živote. Bolo to opäť niečo nové.
V sobotu nás čakali merané tréningy. V prvom meranom som mal druhý čas, ktorý mi neuznali z dôvodu nesplnenej hmotnosti, museli sme dovažovať 5 kilogramov. V druhom meranom tréningu som skončil na štvrtom mieste, prví štyria sme boli v troch desatinách sekundy.
Do pretekov som teda štartoval zo 4. pozície. V prvých nedeľných pretekoch som sa po dobrom štarte dostal na prvé miesto, ale nakoniec som bol v cieli druhý. V druhých pretekoch som skončil tretí, keďže som doplatil na technický problém. Celkovo som teda skončil tretí.
Veľká vďaka patrí Vladkovi Gudábovi za TOP pripravené motory. 28.-29. septembra sa konajú posledné preteky, ktorých sa zúčastním, a to na Harz-Ringu v Nemecku.“