CFMOTO rozbehlo nové dobrodružstvo

Richard Karnok

Majstrovstvá sveta cestných motocyklov – MotoGP je jednoznačne najprestížnejšia svetová súťaž okruhového športu.

Značka CFMOTO ako jedna z najdynamickejších značiek poslednej doby v kategórii motocyklov sa v sezóne 2022 priamo zúčastní v seriáli MotoGP a to s novým tímom v triede Moto3. CFMOTO s podporou partnera Prüstel GP team do pretekov zaangažovalo dvoch pilotov v tejto triede a za riadidlami strojov budú sedieť Španieli Xavier Artigas a Carlos Tatay. Ani jeden z nich v tejto triede nie je žiaden nováčik.

→ Xavier Artigas – v r. 2019 v GP vo Valencii získal pódiové umiestnenie a predtým sa umiestnil v prvej trojke Red Bull MotoGP Rookies Cup. V r. 2021 dokončil celú svoju prvú sezónu v triede Moto3.

→ Carlos Tatay – ako bývalý šampión podniku Red Bull MotoGP Rookies Cup sa stal aj víťazom juniorských pretekov FIM CEV Junior World Championschip, a tak  v roku 2022 vstupuje do svojho 3. obdobia v Grand Prix.

Pretekárske okruhové stroje sú postavené na základe špeciálu KTM RC4, teda stroja, ktorý už triedu Moto3 vyhral. Tím tak bude ťažiť z inžinierskych a vývojových skúseností TOP technických partnerov. 

Zľava: Carlos Tatay, Florian Prüstel a Xavier Artigas

CFMOTO Racing Development Manager – Su Zhen: „Vstup do seriálu majstrovstiev sveta Grand Prix pre nás znamená nové dobrodružstvo, z ktorého sa veľmi tešíme. Sme vďační za silných partnerov, akým je tím Prüstel GP team a preto vieme, že naše postavenie v seriáli Moto3 bude veľmi konkurencieschopné. Tešíme sa na začiatok Grand Prix a do budúcna sa pokúsime prísť i do iných medzinárodných pretekov. Zároveň dúfame že fanúšikovia, najmä tí v Číne budú naše pôsobenie sledovať.“   

Tímový manažér – Florian Prüstel: „Veľká vďaka CFMOTO. Sme hrdí, že Prüstel GP môže spolupracovať na tomto projekte. V dnešných zložitých časoch po celom svete a zložitých pre celý motošport, sme vďační, že máme po svojom boku partnera, akým je CFMOTO. S týmto globálnym výrobcom budeme mať skvelú príležitosť priniesť pre značku tie najlepšie výsledky a tým aj mediálne zviditeľnenie.“

Pre CFMOTO  to ale nie sú začiatky v cestnom športe. CFMOTO sa už zúčastnila rôznych domácich športových súťaží, a ako jedinú čínsku značku ju nájdete s fabrickým tímom aj na pretekoch v Isle of Man TTNO LIMITS 2021 TWINS CHAMPIONSHIP. Tu sa objavila už v roku 2013.

Tlačová správa CFMOTO GLOBAL / Journeyman CZ / SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *