Búlik v Aragóne jedenásty

Richard Karnok

Štvrté preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska RFME CEV, hostil uplynulý víkend ďalší okruh z kalendára MotoGP, rozpálený Motorland Aragón. 12-ročný Michal Búlik jazdiaci v tíme Fau55 Racing obsadil v triede Moto4 jedenáste miesto.

Vo štvrtok a piatok pracovali technici na nastavení podvozku. Počasie bolo ideálne a Michal bez problémov prekonal svoj najlepší čas z minulého roka.

Sobotné kvalifikácie sa už jazdili za tropického počasia. V prvom tréningu, po zastávke v boxe a zmene nastavenia, zajazdil v poslednom meranom kole jedenásty najrýchlejší čas. V druhej kvalifikácii už bola teplota asfaltu takmer 60°C a časy sa jazdili pomalšie. Výsledné jedenáste miesto v celkovom poradí 85 GP/Moto4 bolo mierne za očakávaniami.

Nedeľňajšie preteky triedy Moto4 štartovali o 15:00 v najväčšej horúčave. Pri štarte do zahrievacieho kola mal Michal problém so spojkou a zhasol mu motor. Komisár ho odtlačil do boxovej uličky, kde mu mechanici naštartovali motocykel, stihol časový limit a bol vpustený na trať. Po príjazde k štartovému roštu ho zaradili na predposledné, 35. miesto. Pri štarte si ustrážil spojku a vydal sa na stíhaciu jazdu.
Cieľom prvého kola Michal prešiel na 21. mieste a vo štvrtom kole už bol súčasťou prvej skupiny. Jazdil na 14. pozícii a na prvú priečku mal stratu iba 2,2 sekundy. Po súbojoch so súpermi sa ale skupina rozdelila a bez možnosti využitia slipstreamu už nebolo možné sa k jazdcom na čelných pozíciách dotiahnuť. V ôsmom kole mal na cieľovej rovinke hrozivý pád vedúci jazdec a roztočenému motocyklu sa Michal i za cenu ďalšej straty našťastie vyhol. Trináste miesto v cieli a jedenáste v Moto4 bolo po smole v zahrievacom kole aspoň drobnou náplasťou. Do celkového hodnotenia triedy Moto4 si tak Búlik pripísal ďalších päť bodov.

Milan Búlik, otec pretekára: „Škoda problému v zahrievacom kole. Michal mal rýchlosť a aj si veril. Krásnou stíhacou jazdou sa dotiahol do vedúcej skupiny. Výsledok nie je najlepší, ale predbiehacie manévre a zvládnutá stratégia v kvalifikácii sú drobné krôčiky, ktoré ho posúvajú ďalej. Verím že pri troške šťastia môžeme dosiahnuť dobrý výsledok.“

Vďaka za perfektnú prácu patrí všetkým chlapcom z tímu FAU55 Racing.

Ďalšie preteky Búlika čakajú už o necelé dva týždňe. Odbije si premiéru na Chorvátskom okruhu Rijeka, kde bude hájiť farby slovenského tímu Yamaha Maco Racing, v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria Championship, v triede Supersport 300.

Za podporu ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovensko, Maco Racing Team, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Pizza Apetito, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Výsledky pretekov

Sledovať nás môžete i na našich sociálnych sieťach FacebookInstagram a You Tube.

Tlačová správa Michala Búlika
Foto: FAU55 Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *