24-hodinovka v Le Mans opäť mení termín, bude na konci augusta.

Richard Karnok

43. ročník 24-hodinových motocyklových pretekov šampionátu MS Endurance, pôvodne preložený na 5. a 6. september z dôvodu vládnych obmedzení po prepuknutí koronavírusu, by sa mal nakoniec uskutočniť o týždeň skôr, teda 29. a 30. augusta 2020.

Dôvodom zmeny termínu je blízkosť automobilovej 24-hodinovky, ktorá bola presunutá na 19. a 20. septembra. Organizátori tak budú mať viac času pripraviť po motocyklovom maratóne dráhu a všetko potrebné práve pre automobilové preteky. Naďalej platí, že motocyklová 24-hodinovka v Le Mans bude záverečným podujatí MS Endurance v sezóne 2019/2020. 

Ako sme už pred časom informovali, zrušené bolo testovanie v Le Mans, ktoré sa malo konať 31. marca. a 1. apríla. Situácia sa dotýka aj slovenského tímu Maco Racing, ktorý vo svetovom vytrvalostnom šampionáte štartuje od roku 2002 a po dvoch úvodných podujatiach sezóny 2019/2020 (Bol d´Or a Sepang) je na priebežnom siedmom mieste.

Ďalšie podujatie seriálu je naplánované na 6. jún v nemeckom Oscherslebene (8-hodinové preteky), či sa však naozaj uskutoční je nateraz otázne…

Zdroj: FIM EWC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *