Zranený Jantulík štartoval v Brne

Richard Karnok

Len dvanásť dní od pádu v nemeckom Oscherslebene, pri ktorom utrpel zlomeninu ľavej kľúčnej kosti, štartoval 16-ročný Kysučan Jakub Jantulík na pretekoch medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Jakuba, ktorý mal mať pôvodne šesťtýždňovú prestávku, veľmi mrzelo, že by nemal štartovať na okruhu, ktorý je domácou pôdou AMK Brno Circuit Junior Teamu, za ktorý jazdí, a tak sa aj napriek bolestiam rozhodol podujatia zúčastniť. Počas tréningov a kvalifikácií postupne zrýchľoval a pre nedeľné preteky si vyjazdil 13. miesto na štartovom rošte. V samotných pretekoch sa dokázal posunúť výsledkovou listinou nahor a v cieli mu patrilo ôsme miesto.

Jakub Jantulík:
„Lekár mi štart na podujatí v Brne neodporučil, ale ja som chcel veľmi štartovať, navyše nie som prvý pretekár, ktorý jazdil so zlomeninou. V piatok aj v sobotu som v tréningoch to bolo veľmi nepríjemné, problém mi robili hlavne ľavé zákruty a preklápanie motocykla. V nedeľu to však bolo ešte horšie, no nebyť silných bolestí pri brzdení, tak som mohol byť vo výsledkoch aj vyššie. Som však rád, že som aj napriek tomu dokázal zlepšovať časy na kolo. Celkovo som teda spokojný, posunul som sa zasa o kúsok ďalej a tieto preteky mi po nevydarenom úvode sezóny veľmi pomohli aj psychicky. Moja veľká vďaka za celý víkend patrí mechanikom a celému tímu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *