Zo zasadnutia Športovej komisie CPM

Richard Karnok

Vo štvrtok 13. októbra sa v reštaurácii penziónu Villa Poton v Hornej Potôni uskutočnilo zasadnutie Športovej komisie cestných pretekov motocyklov SMF. Keďže okrem komisie sa zasadnutia zúčastnili aj pozvaní hostia, účasť bola naozaj široká.

Všetky najdôležitejšie informácie zo zasadnutia sa dozviete po zverejnení zápisnice zo zasadnutia, v tomto príspevku vás budeme aspoň v krátkosti informovať o čom sa na mieste hovorilo.

Zasadnutie navštívil aj prezident SMF Peter Smižík, ktorý ocenil uplynulých šesť rokov pôsobenia športovej komisie pod vedením Ladislava Šnegoňa. Pripomenul, že aj napriek nie adekvátnemu finančnému rozpočtu, ktorý sa u nás motocyklovému športu dostáva, dokázala komisia vybudovať a rozbehnúť skvelé projekty, z ktorých by mohol ťažiť a rozvíjať ich nástupca doterajšieho predsedu komisie Ladislava Šnegoňa.

Aj Ladislav Šnegoň hodnotil prácu komisie, vyzdvihol vznik prvého slovenského špeciálneho okruhu Slovakia Ring, vznik Junior Moto Academy, seriálu IMRC a rozvoja mládežníckeho šampionátu. Šnegoň zhodnotil aj uplynulú športovú sezónu pohľadom ne jednotlivé disciplíny a predstavil výsledky hospodárenia za uplynulý rok.

Za disciplínu Vintage sezónu hodnotil Peter Baláž, ktorý má v komisii na starosti práve veteránov. Spomenul podujatia, ktoré sa na Slovensku uskutočnili, pričom oznámil, že dňa 2. decembra sa v Červeníku uskutoční slávnostné vyhlásenie medzinárodných majstrovstiev Slovenska oldtimerov.

O sezóne z pohľadu šampionátu mládeže hovoril Ľuboš Nemčovič, ktorý ocenil, že sa tento rok podarilo dosiahnuť dohodu s okolitými federáciami, vďaka čomu sme mohli byť svedkami mimoriadne kvalitného šampionátu. Zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že tento rok zaznamenali v šampionáte nižší príchod jazdcov z Junior Moto Academy.

Martin Kuzma, ktorý má v komisii na starosti štátnu reprezentáciu, v prvom rade vyzdvihol účasť 10-ročného Michala Búlika v španielskom šampionáte, ocenil výkony Jaroslava Černého na 24-hodinových pretekoch v Le Mans a Le Castellet a pripomenul výsledky svojho tím Yamaha Maco Racing vo svetovom šampionáte Endurance, kde tento rok dosiahol 5. a 4. miesto na pretekoch v Nemecku, resp. vo Francúzsku.

O uplynulej sezóne hovoril aj Peter Šurina, riaditeľ agentúry Slovakia Racing, ktorá je promotérom šampionátu Alpe Adria, v rámci ktorého sa konajú aj národné majstrovstvá Slovenska, na ktoré sa vo so svojej reči sústredil. Šurina uviedol, že hoci je v konečnej tabuľke M SR viac jazdcov ako vlani, treba povedať, že to je vďaka viacerým českým pretekárom, ktorí tento rok štartovali s licenciou SMF. Šurina predstavil aj plány pre rok 2017. Verí, že výrazná medializácia šampionátu Alpe Adria by mohla do seriálu prilákať práve aj slovenských jazdcov, ktorí tak majú čo ponúknuť svojim partnerom.

Veľká časť stretnutia bola venovaná tomu, kto bude nástupcom Ladislava Šnegoňa na poste viceprezidenta SMF, keďže jemu funkčné obdobie končí a on sám sa rozhodol ďalej nekandidovať. O kandidátoch na tento post zatiaľ nie je rozhodnuté, jediný, kto sa zatiaľ vyjadril, že by prácu viceprezidenta SMF prijal je Miloš Baláž. Pozvaní hostia zasadania, ktorí sa v minulosti vyjadrovali, že by mohli kandidovať, sa vyslovili, že v tomto čase by pre časové zaneprázdnenie, resp. málo skúseností, kandidatúru neprijali. Voľba viceprezidenta SMF za kategóriu CPM prebehne na Valnom zhromaždení disciplíny, ktoré sa uskutoční 13. novembra 2016 v Šamoríne-Čislistove (držitelia licencie SMF dostanú v najbližšom čase pozvánky s presnými informáciami). Známy je už aj termín slávnostného vyhlásenia majstrov Slovenska za rok 2016, ktoré sa uskutoční 17. decembra v Púchove.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *