Zbyněk Čech smeruje do slovenských stockov

Richard Karnok

Hoci Zbyněk Čech žije neďaleko slovenských hraníc na Morave, sám sa vyhlasuje za „Slováka“. Nie že by mal slovenskú národnosť, ale je obyvateľom moravského kraja Slovácko, no pravda je taká, že aj k samotnému Slovensku má veľmi blízko nielen počtom kilometrov. Jeho manželka je totiž Slovenka.

Ani to však nie je všetko, nikdy sa netajil blízkym vzťahom k slovenským pretekom či pretekárom a to sa nejednalo len o podujatia na Slovakia Ringu, ale mimoriadne rád chodil aj na preteky Race for fun na trenčianskom letisku. Niekoľkokrát navyše štartoval aj so slovenskou licenciou, pričom v roku 2008 sa stal majstrom Slovenska v triede Supersport a o dva roky neskôr v litrových stockoch. Vlani sa mu u nás darilo opäť a po krásnych súbojoch s Jaroslavom Kamenickým sa stal víťazom medzinárodného hodnotenia veteránov v Slovenskom pohári.

V roku 2014 sa Zbyněk vracia opäť ku slovenskej licencii: „Budem štartovať v majstrovstvách Slovenska v triede Superstock 1000,“ prezrádza. „Keď som sa na vyhlásení vlaňajšej sezóny bavil s Jarom Kamenickým, tak som sa ho pýtal, či si dáme v roku 2014 odvetu. On mi na to povedal že nie, pretože on pôjde stocky. Vyzerá to teda tak, že sa predsa len stretneme,“ dodáva s úsmevom Zbyněk, ktorý bude jazdiť na motocykli BMW. „So stockovou Yamahou by som na bavoráky na rovinkách nestíhal, už vlani som strácal dôležité metre práve na priamych úsekoch.“

Text a foto: Richard Karnok