Záver sezóny Davida Hanzalíka

Richard Karnok

Posledné tohtoročné preteky na prírodných okruhoch, kde David štartoval, sa konali začiatkom septembra v stredočeskej obci Dymokury. Vlani tu bol položený nový asfalt na časti trati a neskôr bol dokončený aj na zvyšku okruhu, takže je tu ozaj kvalitný povrch. Okruh je tu rýchly a až na pár metrov leží takmer celý mimo obce.

David sem dorazil už v stredu v noci, aby sa zabezpečilo miesto v depe, ktoré je tu menšie a účasť bola hojná. Vo štvrtok a piatok počasie bolo výborné. V sobotu už sa ochladilo a začalo fúkať a najhoršie to bolo v nedeľu, kedy sa pridali aj dažďové prehánky a tie veľmi ovplyvnili priebeh pretekov. Aspoň pre Davida určite.

V triede Supertwin sa Davidovi v kvalifikácii darilo, keď obsadil druhé miesto za domácim matadorom Zbyňkom Soukupom. V triede do 600 ccm to bolo horšie – 10. miesto, ale odstup od jazdcov pred ním bol minimálny a rozhodnúť sa malo až v pretekoch.
V nedeľu, ako už bolo napísané, ovplyvnilo preteky počasie. David štartoval najprv v šestkách. Keďže prišla prehánka a trať bola vlhká, zvolilo veľa jazdcov a medzi nimi aj David mokré pneumatiky. Po štarte to bolo výborné. Hneď posun na štvrté miesto a na treťom mieste idúci Richard Sedlák dostal penalizáciu 20 sekúnd za predčasný štart, tak bol teoreticky David tretí. Žiaľ, trať rýchlo vyschla a to sa prejavilo na zadnej gume Davidovej motorky. Začal strácať jedno miesto za druhým a nakoniec nezostalo než odstúpiť, keď sa guma úplne roztrhala.

Potom nasledovala kategória supertwin a štart z druhého miesta. Trať už takmer vyschla a zvolilo sa riešenie predná mokrá, zadná suchá. Ostatní mali suché, čo rozhodlo. Po štarte išiel Dávid na prvé miesto, ale len na chvíľu. Bol predbehnutý tromi jazdcami. V polovici pretekov bola vyvesená červená vlajka z dôvodu pádu súpera. Po porade vedenia s jazdcami bolo rozhodnuté, že reštart nebude a budú platiť výsledky pred prerušením. Takže nakoniec pekné štvrté miesto, ale trochu sklamanie.

Týždeň po Dymokuroch sa David zúčastnil pretekov IMRC Cupu na Slovakia Ringu, ktoré bolo súčasťou podujatia šampionátu Alpe Adria. V medzinárodnej konkurencii obsadil v tréningu šieste miesto a v pretekoch to ešte vylepšil, keď došiel na peknom treťom mieste.
A úplne posledným podujatím Davidovej sezóny boli Endurance, teda vytrvalostné preteky na 3 hodiny opäť na Slovakia Ringu, ktorý usporiadala agentúra Wildmotors. David štartoval spolu s Markom Majerčíkom, tentoraz na motocykli Suzuki teamu Garo. Preteky sa podarili a bolo z toho tretie miesto v kategórii do 600ccm. Vďaka patrí Romanovi Kudlíkovi za možnosť štartovať v týchto zaujímavých pretekoch.

Poďakovanie za celú uplynulú sezónu patrí sponzorom: Roman Stašek, Pelko s.r.o., Slovakia Racing, MX-SHOP Hodonín, Effect Print, Hanzalík racing, Predátor moto a samozrejme rodine. Zima bude dlhá, ale už teraz sa David teší na budúcu sezónu, ktorá bude snáď lepšia, ako tá tohtoročná. V pláne je účasť v šampionáte Alpe Adria v kategórii Superbike, IMRC do 600 ccm a samozrejme na prírodných okruhoch.

Tlačová správa Davida Hanzalíka
Text a foto: Pavel Salaba