Základné informácie k IMRC a Alpe Adria

Richard Karnok

Vážení jazdci, vítame vás v novej sezóne 2014, v ktorej vám prinášame zopár nových informácií. Novinkou je, že agentúra Slovakia Racing sa stala v najbližších rokoch promotérom šampionátu Alpe Adria, ktorého sprievodným podujatím sa stáva práve IMRC. Z tohto dôvodu budú všetky informácie uvedené nižšie platné pre účastníkov oboch podujatí, teda ako pre IMRC, tak aj Alpe Adria.

Zverejňujeme základné informácie k obom šampionátom. O dôležitých skutočnostiach vás budeme informovať priebežne tak, ako ste na  to zvyknutí z predošlých rokov.

IMRC
Bude v sezóne 2014 šesťdielny seriál pretekov , ktorý bude prebiehať ako 2x dvojdňové samostatné podujatie IMRC a 4x trojdňové podujatie, ktoré sa uskutoční spolu s Alpe Adria.
Aj v tejto sezóne bude IMRC rozdelený do dvoch seriálov pretekov–IMRC MMSR a IMRC Cup.
V triede IMRC MMSR sa bude jazdiť o majstra Slovenskej republiky, Maďarskej republiky a…
V rámci spoločných termínov bude IMRC MMSR jazdiť v triedach spoločne so šampionátom Alpe Adria, jazdci teda budú počas spoločných podujatí IMRC a Alpe Adria automaticky bodovaní do oboch seriálov.
V triede IMRC Cup- sa bude jazdiť Slovenský pohár, Czech Open Cup, poľský rookie cup,…

Alpe Adria
V sezóne 2014 sa bude konať ako 7-dielny šampionát trojdňových podujatí, počas ktorých sa odjazdí 12 pretekov, z ktorých bude do bodovania započítaných 11. Každý jazdec si preto môže vybrať jedny preteky, ktorý mu bude najmenej vyhovovať a ten sa mu do bodovania nezapočíta.
Jednou zo zmien, ktoré nastali pre túto sezónu je tá, že sa zlúčili kubatúry 600 Stock a Supersport a taktiež sa spojili tried Superstock 1000 a Superbike.
Drobné zmeny nastali taktiež v technických a športových poriadkoch, ktoré zverejníme v najbližších dňoch.

Kalendár podujatí pre sezónu 2014,predbežný časový harmonogram pre spoločné termíny IMRC a Alpe Adria, ako aj pre samostatné podujatia IMRC:

Časový harmonogram IMRC + Vintage:

Časový harmonogram Alpe Adria + IMRC:

Cenník štartovného pre jednotlivé podujatia v tomto roku:

Uvedené dokumenty si môžete stiahnuť aj vo formáte pdf:
Kalendár
Časový harmonogram IMRC+Vintage
Časový harmonogram IMRC Alpe Adria+IMRC
Cenník

Vyhodnotenie sezóny 2013 prebehne dňa  22.02.2014 na okruhu Slovakia Ring. Pozvánka bude rozposlaná už v najbližších dňoch.

Slovakia Racing tím
Slovakia Racing spol. s.r.o.
Vyšehradská 4, Bratislava 85106
Poštová adresa: ul.Svornosti 43,Bratislava 82106
e-mail: info@slovakiaracing.sk
kontakt:+421918 736 557