Základné informácie k Alpe Adrii, Stock250 a IMRC 2016

Richard Karnok

Srdečne Vás vítame v novej pretekárskej sezóne seriálov Alpe Adria, CEC Stock 250 a IMRC, kde sme pre Vás pripravili niekoľko významných noviniek, s ktorými Vás chceme postupne oboznámiť.

Prvou výraznou zmenou je kalendár, ktorý tentoraz obsahuje 5 podujatí, na ktorých Vás bude aj naďalej čakať vždy dvoje pretekov, pričom sme vypustili podujatie v talianskej Adrii, ktoré boli pre mnohých z Vás finančne ťažko dostupné.
Pripravili sme aj veľmi silnú medializáciu, čo znamená, že oproti 10-minútovým záznamom z vlaňajška, ktoré boli vysielané len na TV Sport5, bude tentoraz z každého podujatia vytvorený polhodinový televízny záznam, ktorý bude vzápätí vysielaný vo viac ako 10 európskych krajinách! Z posledného, septembrového podujatia na Slovakia Ringu plánujeme dokonca priamy televízny prenos z pretekov tried Supersport a Superbike.
Ďalšou novinkou je aj to, že do pretekov chceme prilákať viac žien, ktoré sú vždy ozdobou našich podujatí a vychádzame im v ústrety tým, že budú mať na našich majstrovských podujatiach 50-percentnú zľavu na štartovnom.
O tomto všetkom Vás budeme priebežne informovať, najprv Vám prinášame základné informácie k novej pretekárskej sezóne. Informácie zverejňujeme spolu pre všetky seriály, aby ste mohli porovnať a rozhodnúť sa, ktorý zo seriálov v roku 2016 absolvujete.

PRETEKÁRSKE SERIÁLY

ALPE ADRIA CHAMPIONSHIP
sa od roku 2016 otvára pre pretekárov z celej Európy, ktorí tak po prvý raz budú mať možnosť bojovať o body do tohto seriálu. Okrem celoeurópskeho hodnotenia bude však, tak ako aj doteraz, vyhodnocované poradie seriálu v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu, ktorými sú Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Poľsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švajčiarsko a San Maríno. Na konci sezóny budú teda dve vyhodnotenia, prvé celoeurópske, druhé z alpsko-jadranského regiónu.
Jazdci, ktorí budú chcieť bojovať o body do národných šampionátov, musia štartovať v seriáli Alpe Adria.
FIM EUROPE CENTRAL EUROPEAN STOCK 250cc 4 STROKE CUP
je určený pretekárom vo vekovom rozmedzí 12-21 rokov a jej výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. Pretekári budú štartovať na motocykloch so štvortaktným motorom. Preteky stredoeurópskeho pohára sa budú konať v rámci podujatí seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci päťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v desiatich pretekoch.
IMRC – INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP
Počas pretekárskej sezóny 2016 bude seriál IMRC sprievodným podujatím šampionátu Alpe Adria. IMRC je seriál pohárových pretekov v otvorených triedach -600 a +600, v rámci ktorých jazdci okrem hodnotenia IMRC bojujú aj o body do národných pohárových seriálov:
– Slovenský pohár
– Czech Open
– Puchar Polski Rookies
– prípadne iné Cupy
V ostatných troch sezónach bol seriál rozdelený na IMRC MMSR a IMRC Cup, pričom IMRC MMSR sa jazdilo, ako majstrovský seriál, v rámci pretekov Alpe Adrie a IMRC Cup, ako pohárový seriál, samostatne. Tohtoročný seriál IMRC sa bude konať ako doterajší IMRC Cup.

Samozrejme, už tradične pre Vás pripravujeme aj vecné a finančné odmeny za umiestnenie, o ktorých Vás budeme informovať hneď ako ich uzatvoríme po dohode s našimi partnermi.

KALENDÁR PODUJATÍ

• 13.-15. máj Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC
• 03.-05. jún Pannonia-ring AA/EC STK 250/IMRC
• 17.-19. jún Grobnik AA/EC STK 250 (bez IMRC)
• 15.-17. júl Most AA/EC STK 250/IMRC
• 23.-25. september Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC

ŠTARTOVNÉ

Pre všetky tri seriály môžete využiť zvýhodnené predplatné na celú sezónu 2016, alebo sa prihlasovať pred každým podujatím.

ZVÝHODNENÉ PREDPLATNÉ NA CELÚ SEZÓNU:
Alpe Adria:
125SP/Moto3: 900,-€
STK600, SSP, STK1000 a SBK: 1450,-€
CEC Stock 250: 900,-€
IMRC: 650,-€
Zvýhodnené predplatné je potrebné uhradiť v termíne od 10.02.2016 do 31.03.2016. V tomto termíne musí byť úhrada pripísaná na našom účte.

ŠTARTOVNÉ PRED KAŽDÝM PODUJATÍM:
Aj pri prihlasovaní na jednotlivé podujatia máte možnosť využiť zvýhodnený predpredaj, ktorý končí vždy 14 dní pred začiatkom podujatia. V tomto termíne musí byť úhrada pripísaná na našom účte.
Alpe Adria:
– 125SP/Moto3: Predpredaj: 200,-€ / Štandardná cena: 230,-€
– STK600, SSP, STK1000 a SBK: Predpredaj: 320,-€ / Štandardná cena: 360,-€
CEC Stock 250: Predpredaj: 200,-€ / Štandardná cena: 230,-€
IMRC: Predpredaj: 180,-€ / Štandardná cena: 230,-€ (Pre jazdcov IMRC je na mieste podujatia možnosť dokúpenia piatkových tréningov v cene 30,-€/1 tréning)

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Predstavujeme Vám predbežný časový harmonogram, ktorý je možné variovať, to čo je uvedené v tomto harmonograme je však nami garantované minimum jazdenia. Podstatnou novinkou je, že prvý oficiálny voľný tréning sa presúva zo soboty na piatok.
Predbežný časový harmonogram stiahnete na tomto odkaze…

ĎALŠIE INFORMÁCIE

V nasledujúcej komunikácii Vám predstavíme ďalšie dôležité informácie týkajúce medializácie, ktorá dostáva od novej sezóny oveľa väčšie rozmery, oboznámime Vás o možnostiach rezervácie štartového čísla, prinesieme Vám Technické a Športové pravidlá, predstavíme nové logo seriálu Alpe Adria, a podobne. Neskôr Vás budeme informovať aj o finančných a vecných odmenách za umiestnenie.

KONTAKTUJTE NÁS

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte či už na adrese info@slovakiaracing.sk, alebo priamo na telefónnom čísle +421 918 736 557.

S pozdravom
Slovakia Racing Team