Yamaha Maco Racing Team s Markom Jermanom ovládli preteky v Rijeke

Richard Karnok

Po pretekoch svetového šampionátu Endurance v Portugalsku, kde slovenský tím Yamaha Maco Racing odstúpil pre poruchu z vynikajúceho piateho miesta, sa spolu s Markom Jermanom predstavili na pretekoch šampionátu Alpe Adria v Rijeke.

V Rijeke na pretekárov čakalo dvoje pretekov, pričom už v kvalifikácii Jerman dokazoval, že pánom víkendu bude práve on. Druhého jazdca kvalifikácie porazil takmer o dve sekundy a podľa rovnakého scenára sa odohrávali aj samotné preteky. V sobotňajších zvíťazil s 13-sekundovým náskokom na Rakúšana Juliana Mayera, v nedeľu bol v cieli takmer o desať sekúnd prv ako český pretekár Lukáš Pešek. Svoju „One Man Show“ potvrdil aj najrýchlejšími kolami v oboch pretekoch, takže misia tímu Yamaha Maco Racing na okruhu v Rijeke bola stopercentne splnená.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Okruh v Rijeke je pre Marka doslova jeho domácim. Marko štartoval na našom tréningovom motocykli špecifikácie Endurance a už v tréningoch potvrdzoval svoju výbornú formu, ktorú predvádzal aj predtým na podujatí MS v Portimau. Už v prvých pretekoch dominoval, nemali sme žiadne problémy, no pred druhými pretekmi sme predsa len zmenili nastavenie s cieľom ešte zlepšiť čas na kolo. Počasie sa však zmenilo natoľko, že to nebolo možné. Takže nakoniec Marko, rovnako ako v prvých pretekoch, len kontroloval svoju pozíciu a suverénne zvíťazil. Ďakujem celému tímu za prácu počas víkendu a partnerom a priaznivcom za podporu.“

Tlačová správa Yamaha Maco Racing Teamu
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *