Yamaha Dunlop Maco Team na Slovakia Ringu

Po náročných 24-hodinových pretekoch Bol d’Or, ktoré pre slovenský tím Maco Racing skončil pádom a ťažkým poškodením motocykla, sa Slováci spolu s pretekárom Gregory Junodom presunuli na Slovakia Ring, kde už počas nasledujúceho víkendu odštartoval nový ročník medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Yamaha Dunlop Maco Team sa na mieste predstavil v triede Superbike práve s Junodom, ale v rovnakej triede podporil zapožičaním motocykla aj Slováka Miroslava Slobodu a v kategórii Superstock 600 rovnako aj domáceho pretekára, 17-ročného Jakuba Jantulíka.

S Junodom vstupoval tím do podujatia s najvyššími cieľmi. Keďže nebol k dispozícii špeciálny motocykel kategórie Superbike, bol použitý stroj špecifikácie Endurance, ktorý mal oproti motocyklom súperov nevýhodu vo vyššej hmotnosti. Navyše nepríjemná skúsenosť z Bol d’Or bola až príliš čerstvá a tím nechcel riskovať stratu aj druhého motocykla, keďže sa blíži druhé podujatie Majstrovstiev sveta Endurance v Katare.

Gregory jazdil v pretekoch na istotu a v cieli bol piaty, zároveň ako prvý jazdec štartujúci na motocykli Yamaha. Dokázali sme, že s motocyklom Yamaha môžeme v tomto seriáli pomýšľať na najvyššie priečky a to nás napĺňa optimizmom pre ďalšiu prácu.

Miroslav Sloboda jazdiaci na našom tímovom motocykli Yamaha po prvýkrát, sa s ním predovšetkým zoznamoval a zvolil preto jazdu na istotu, ktorá mu navyše vyniesla aj druhé miesto v rámci národného slovenského šampionátu.

Mladý Jakub Jantulík, ktorý mal doteraz skúsenosti len s dvojtaktnými motocyklami triedy 125 ccm, si na náš motocykel Yamaha YZF R6 zvykal veľmi rýchlo, o čom svedčili aj jeho neustále sa zlepšujúce časy na kolo slovenského okruhu. V cieli nakoniec obsadil v konkurencii troch desiatok pretekárov jedenáste miesto.

Šampionát UEM Alpe Adria pokračuje 12.-13. mája na Masarykovom okruhu v Brne.